Sylwestrowe rekordy lekkoatletów Piasta Głogów

0
1259

Głogowscy lekkoatleci mają za sobą udany start w Mityngu Sylwestrowym, który odbył się 28-29 grudnia w Zielonej Górze. Głogowianie rywalizowali na nowym obiekcie sportowym, a z województwa lubuskiego wrócili z kilkoma rekordami życiowymi oraz miejscami na podium. Wielkie powody do zadowolenia ma Natalia Węgrzyn, która wygrała sprint na 60 metrów, ustanawiając nową „życiówkę”.

Reprezentantka Piasta Głogów zwyciężyła w biegu na 60 metrów, osiągając wynik 8,00 s. Rezultat ten jest najlepszym życiowym Natalii Węgrzyn, co z pewnością sprawiło zawodniczce wiele radości. Powody do zadowolenia ma także trener Przemysław Bielawa, który pochwalił swoją podopieczną. – „Troszkę szkoda, że zabrakło tej jednej setnej do złamania magicznej bariery ośmiu sekund. No ale 8,00 s to już wspaniały wynik i zdecydowane zwycięstwo” – powiedział. Drugie miejsce w finale zajęła młodsza koleżanka Natalii, Klaudia Bartkowiak. W Zielonej Górze i ta zawodniczka ustanowiła swój nowy rekord życiowy, kwalifikując się do finału z wynikiem 8,19 s. W decydującym starcie Bartkowiak ukończyła bieg w czasie 8,24 s i finiszowała tuż za Natalią Węgrzyn.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium Mityngu Sylwestrowego stanął Sergiusz Mazan. Głogowianin okazał się najlepszy w skoku w dal, osiągając 6,60 m, a także był bezkonkurencyjny w trójskoku, który ukończył z wynikiem 13,72 m. W drugiej z wymienionych konkurencji startowali zresztą sami zawodnicy Piasta Głogów. Miejsce na drugim stopniu podium wywalczył Marcin Wejchert (13,13 m, rekord życiowy), natomiast podium uzupełnił Wojciech Burzyński z wynikiem 10,46 m. Ponadto udział w rywalizacji brali młodsi Bartosz Zahorski, Marek Pieczarka oraz Marek Bidała.

Trzecie miejsce w biegu na 60 metrów zajął Adrian Rosiński. Głogowski biegacz ukończył konkurencję z czasem 7,49 s, co sprawiło, że także poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy. Zwycięzcą rywalizacji został Marcin Milian z ZLKL Zielona Góra (7,16 s), a obu zawodników rozdzielił Antoni Plichta z LKS Lubusz Słubice. Jego czas to 7,18 s. Na dystansie tym rywalizowali także inni zawodnicy głogowskiego klubu. Czas Grzegorza Wojnowskiego to 7,75 s, Jakuba Naparło 8,04 s, a Dawida Spychały 8,11 s. Dwaj ostatni poprawili tym samym swoje dotychczasowe „życiówki”.

Wspomniany Wojnowski zaliczył też debiut w biegu na 60 metrów przez płotki. Reprezentant Piasta Głogów ukończył swój bieg z czasem 9,20 s, co dało mu drugie miejsce. Lepszy okazał się Marcin Piter (UMKS Iskra Wolsztyn) z wynikiem 9,07 s. W konkurencji tej startował również Bartosz Zahorski. Czas młodego zawodnika to 10,18 s.

Zawodnikom i trenerom Piasta Głogów gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w przyszłorocznych zawodach.