Świetny początek Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarne zdecydowanie lepsze od wałbrzyszanek

0
1326

Kapitalnie rozpoczęły piłkarską wiosnę na ligowych boiskach piłkarki Chrobrego Głogów. Zespół prowadzony przez Artura Przybyła w bardzo dobrym stylu pokonał na swoim terenie Victorię Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych 4:1 i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty. W następnej kolejce pomarańczowo-czarne czeka kolejny ważny sprawdzian, tym razem w Nowej Rudzie.

Głogowianki odważnie rozpoczęły mecz i starały się od początku atakować bardziej doświadczone przeciwniczki. Co najważniejsze, przyniosło to dobre efekty, bo po kwadransie gry Chrobry Głogów prowadził 1:0. Najprzytomniej w polu karnym wałbrzyszanek zachowała się Wiktoria Lasota i to ona wpisała się na listę strzelców. W 27. minucie pomarańczowo-czarne powiększyły przewagę po bramce Beaty Szperlik, jednak przyjezdne odpowiedziały już pięć minut później. Do przerwy podopieczne trenera Artura Przybyła prowadziły więc 2:1.

Po zmianie stron strzelał już tylko Chrobry. Głogowianki powiększyły przewagę w 43. minucie po strzale Julii Pietrzak. Rezultat ustaliła natomiast Małgorzata Momot, która sposób na bramkarkę rywala znalazła w 62. minucie rywalizacji. – „Gratuluję dziewczynom pierwszego zwycięstwa, bo było nam ono bardzo potrzebne, a dziś naprawdę na nie zasłużyły. Wysokie zwycięstwo cieszy, choć nasza gra pozostawiała jeszcze trochę do życzenia” – powiedział po końcowym gwizdku trener A. Przybył.

Żeński Chrobry Głogów pokonał faworyzowany zespół z Wałbrzycha, dzięki czemu udanie zainaugurował piłkarską wiosnę i dopisał do swojego konta cenne trzy punkty. Mimo to są elementy nad którymi należy pracować i starać się je poprawić przed kolejnymi spotkaniami. – „Prowadziliśmy grę, ale przy tak korzystnym wyniku graliśmy zbyt nerwowo, popełniając przez to niewymuszone błędy. Szkoda troszkę straconej bramki. Mam nadzieję, że nasza praca i rywalizacja na treningach da nam jeszcze powody do radości w tej rundzie” – dodał opiekun piłkarek Chrobrego Głogów.

Przed głogowiankami kolejny ważny sprawdzian, bo za dwa tygodnie zagrają w Nowej Rudzie, gdzie trzeba będzie celować w kolejne zwycięstwo.

Chrobry Głogów – Victoria Aglomeracja Wałbrzyska 4:1 (2:1)

Bramki (Chrobry): Lasota 14, Szperlik 27, Pietrzak 43, Momot 62.

Chrobry: Surlas (89. Stypińska) – Kamieniecka M., Tarnowska, Anioł (76. Onufrak), Wróbel (63. Zelewska), Momot (77. Franas), Gniewosz, Szperlik, Gajewska, Lasota (57. Kamińska (78. Chojnacka)), Pietrzak (70. Trela).

III liga kobiet 2016/2017, grupa: dolnośląska (zachód)