Cenne trzy punkty Euromastera Chrobrego Głogów i dwa oczka przewagi nad spadkiem

0
1170

W miniony weekend futsaliści Euromastera Chrobrego Głogów dopisali do swojego konta niezwykle cenne trzy punkty. Drużyna prowadzona przez Tomasza Trznadla pokonała przed własną publicznością siódmy w tabeli Red Dragons Pniewy 5:3. Przewaga głogowian nad strefą spadkową wynosi aktualnie dwa punkty, co zwiastuje spore emocje w ostatnich kolejkach.

Zawodnicy Euromastera Chrobrego Głogów wyszli na parkiet niezwykle zdeterminowani, by odnieść ważne zwycięstwo. Podopieczni Tomasza Trznadla otworzyli wynik spotkania w 13. minucie, kiedy futbolówkę do bramki skierował Kamil Kaczmar. Minutę później gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniu Sebastiana Szali, co dało pomarańczowo-czarnym więcej komfortu i spokoju w kolejnych minutach.

Kolejne bramki w meczu także padały po strzałach podopiecznych trenera Trznadla. Ponownie na listę strzelców wpisali się Kamil Kaczmar i Sebastian Szala. Ten drugi sposób na bramkarza gości znalazł jeszcze w 31. minucie, kończąc ostatecznie spotkanie z dorobkiem trzech bramek. Futsaliści Red Devils Chojnice próbowali odrobić straty, ale ostatecznie głogowianie wygrali ważny mecz 5:3.

Euromaster Chrobry Głogów ma aktualnie dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej MKF Solne Miasto Wieliczka. Sąsiedzi z ligowej tabeli zremisowali w miniony weekend na parkiecie w Katowicach (1:1) i w końcówce sezonu będą chcieli odrobić stratę do pomarańczowo-czarnych.

Najbliższe mecze Futsal Ekstraklasy rozegrane zostaną w połowie kwietnia. Podopiecznych Tomasza Trznadla czeka niezwykle ważny pojedynek w Gdańsku. Akademicy mają sześć punktów przewagi nad zespołem z Głogowa, więc w przypadku wygranej Euromaster może zbliżyć się na dystans trzech oczek. MKF Solne Miasto zagra natomiast u siebie z Clearexem Chorzów.

Euromaster Chrobry Głogów – Red Devils Chojnice 5:3
Bramki: Kamil Kaczmar (13, 20), Sebastian Szala (14, 20, 31) – Szymon Piasek (33), Michał Ozorkiewicz (33), Patryk Zdańkiewicz (39).

Euromaster Chrobry Głogów: Długosz (Tyźlik) – Nowakowski, Koryciński, Bartnicki, Nowak, Szala, Kaczmar, Radliński, Trznadel, Łętkowski

Red Dragons Pniewy: Budych ( Foltyn ) – Piasek, Roj, Ozorkiewicz, Zdańkiewicz, Frajtag, Skrzypek, Hoły, Stankowiak, Kijak, Michalski

Sędziowie: Wiercioch Grzegorz, Grabowski Damian, Tkacz Przemysław