SPR Chrobry Głogów zagra dziś w Gdańsku o pierwsze punkty w sezonie

0
1240

Nadal na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie czekają piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów. Dziś głogowska drużyna zagra na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Oba zespoły rywalizują w grupie granatowej, stąd też zwycięzca pojedynku otrzyma trzy punkty. Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych – gdańszczanie w lidze przegrali tylko z najlepszą drużyną Europy, Vive Tauron Kielce.

SPR Chrobry Głogów wciąż czeka na premierowe punkty. W minionej kolejce głogowianie przegrali na własnym parkiecie z KS Azotami Puławy, jednak pozostawili po sobie dobre wrażenie. Do przerwy obie drużyny rzuciły po trzynaście bramek, jednak więcej powodów do radości mieli brązowi medaliści poprzedniego sezonu, którzy ostatecznie zwyciężyli 26:25.

W bieżącym sezonie PGNiG Superligi Mężczyzn podopieczni Jarosława Cieślikowskiego grali na wyjeździe dwa razy. W drugiej kolejce SPR Chrobry został rozbity na parkiecie w Zabrzu, natomiast później przegrał starcie z KPR Legionowo. Dziś głogowianie staną przed szansą przerwania złej serii, ale faworytem będą szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk.

Dzisiejszy rywal drużyny z Głogowa zgromadził na swoim koncie 7 punktów. Jedyną porażkę gdańszczanie ponieśli na inaugurację sezonu, kiedy polegli w starciu z najlepszym zespołem ostatniej edycji EHF Ligi Mistrzów, Vive Tauron Kielce. W ostatniej serii gier dzisiejszy przeciwnik SPR Chrobrego rywalizował na Dolnym Śląsku, a dokładniej w Lubinie. Mimo, że Zagłębie prowadziło do przerwy jednym trafieniem, komplet oczek powędrował na północ kraju. Wybrzeże wygrało mecz 27:26.

Beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn zwyciężył w trzech ostatnich potyczkach. Głogowianie, mimo że w starciu z Azotami Puławy polegli, rozegrali całkiem dobre zawody. Wszyscy sympatycy głogowskiej piłki ręcznej chcieliby, aby boiskowa w domowym meczu postawa była zwiastunem rosnącej dyspozycji. Pewne jest, że drużyna Jarosława Cieślikowskiego potrzebuje punktów. Aktualnie szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów są jednym z trzech zespołów w ligowej stawce, który nie odniósł jeszcze zwycięstwa. Pozostałe to: Meble Wójcik Elbląg oraz MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

„Myślę, że Gdańsk jest w dobrej sytuacji, gra na swoim terenie i jest na fali. Odniósł zwycięstwo w Lubinie, ale my będziemy chcieli pokrzyżować plany Wybrzeża i zabrać im trzy punkty” – skomentował trener Cieślikowski. Początek meczu dziś o godz. 17. Do swojej hali głogowianie powrócą 9 października, kiedy zmierzą się z zespołem z Piotrkowa Trybunalskiego.

PGNiG Superliga Mężczyzn: Wybrzeże Gdańsk – SPR Chrobry Głogów, 1 października, godz. 17:00.