Miedź Legnica zremisowała w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała

0
1260

Remisem 1:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie pierwszej ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli przyjezdni, którzy otworzyli wynik meczu dziesięć minut przed końcem. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza odpowiedzieli w samej końcówce, dzięki czemu wyszarpali jeden punkt.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wyszło na prowadzenie w 80. minucie gry. Rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Podgórski i legniczanie znaleźli się w trudnej sytuacji. – „Rzut karny? Jeśli faktycznie był to jest efekt nieodpowiedzialności moich zawodników. Tarnowski opuszczał pole karne, był tyłem do bramki. Ręka w polu karnym Magiery? Moim zdaniem była i należał się nam karny. No cóż. Zostały jeszcze 23 mecze i gramy dalej” – skomentował tę sytuację trener Ryszard Tarasiewicz.

Piłkarze Miedzi Legnica rzucili się do odrabiania strat i dokonali tego w 89. minucie. Gola na wagę cennego remisu zdobył Jonathan de Amo. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, dzięki czemu gospodarze dopisali do swojego konta piętnasty punkt. – „Podbeskidzie to klasowy zespół. Nie było więc łatwo utrzymywać się przy piłce przez 90 minut. Mogliśmy pokusić się o gole w pierwszej połowie, która była dla nas. Po przerwie więcej z gry mieli rywale. Podbeskidzie podeszło wyżej i mieliśmy problemy. Uważam jednak, że cofnęliśmy się zbyt głęboko. Jesteśmy na tyle dobrym zespołem, że nie powinniśmy tak oddać rywalowi pola” – powiedział po meczu doświadczony Łukasz Garguła. Kolejny mecz Miedzianka rozegra 8 października w Puławach, natomiast później czeka ją wyjazd do Sosnowca.

30 września 2016, 18:00 – Legnica (Stadion Miejski)
Miedź Legnica 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jonathan de Amo 89 – Tomasz Podgórski 80 (k)

Miedź: 33. Paweł Kapsa – 19. Grzegorz Bartczak, 16. Jonathan de Amo, 24. Tomasz Midzierski, 27. Rumen Trifonow – 18. Michał Bartkowiak (90, 3. Hunter Gorskie), 31. Keon Daniel, 21. Damian Rasak, 7. Łukasz Garguła (67, 29. Paul Batin), 9. Mariusz Rybicki (75, 20. Adrian Łuszkiewicz) – 10. Petteri Forsell.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 10. Marek Sokołowski, 15. Jozef Piaček, 4. Robert Menzel (22, 5. Mariusz Magiera), 21. Paweł Tarnowski (85, 6. Ariel Wawszczyk) – 11. Łukasz Sierpina, 27. Daniel Feruga (90, 9. Dariusz Kołodziej), 8. Daniel Mikołajewski, 14. Damian Chmiel, 17. Tomasz Podgórski – 23. Róbert Demjan.

żółte kartki: de Amo, Łuszkiewicz – Sokołowski.

sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).