SPR Chrobry Głogów wygrał turniej w Gryficach

0
2087

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów rozpoczęli nowy rok w dobrym stylu. Głogowianie wrócili do domu z pucharem za zwycięstwo III Bałtyckiego Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego. W zawodach podopieczni Jarosława Cieślikowskiego pokonali Wybrzeże Gdańsk oraz Pogoń Szczecin.

Do wznowienia rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn pozostało jeszcze trochę czasu, ale nie oznacza to jednak, że drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej odpoczywają. Szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów zagrali w III Bałtyckim Turnieju Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Gryfickiego, a z dalekiego wyjazdu przywieźli cenny łup!

Pierwszy mecz w Gryficach głogowianie rozegrali 6 stycznia. Święto Trzech Króli okazało się dla zespołu z Dolnego Śląska szczęśliwe, bowiem podopieczni trenera Cieślikowskiego okazali się lepsi od Wybrzeża Gdańsk (28:23). Już do przerwy SPR Chrobry schodził z prowadzeniem, jednak jednobramkowa zaliczka nie była jeszcze gwarancją zwycięstwa. Po zmianie stron zespół z Głogowa zagrał lepiej zarówno w obronie, jak i ataku, a to miało przełożenie na wynik końcowy. Ostatecznie głogowska drużyna wygrała różnicą pięciu bramek.

Wybrzeże Gdańsk – KS SPR Chrobry Głogów 23:28 (12:13)
SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak 5, Pawłowski 1, Świtała, Sadowski 2, Klinger 2, Babicz 5, Gujski 2, Tylutki 3, Biegaj, Orpik 3, Krzysztofik 3, Rydz 2

Dzień później, 7 stycznia, SPR Chrobry Głogów zmierzył się z kolejnym ligowym rywalem. Tym razem przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Jarosława Cieślikowskiego była Pogoń Szczecin. Spotkanie o pierwsze miejsce w turnieju nie zawiodło, a zgromadzeni kibice obejrzeli kawał dobrego szczypiorniaka.

Niezwykle wyrównany bój sprawił, że obie drużyny cały czas utrzymywały dość bliską odległość punktową, a żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć na kilka trafień. Do przerwy głogowianie prowadzili 17:15, ale to nie był koniec emocji w tym spotkaniu.

Po zmianie stron SPR Chrobry grał dobrze i starał się rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, jednak taki stan rzeczy trwał tylko do 47. minuty. Od tego momentu Portowcy zaczęli odrabiać straty, a pięć bramek z rzędu dało im nadzieję na korzystny rezultat.

Niezwykle wyrównane spotkanie zostało rozstrzygnięte dopiero w rzutach karnych. W nich świetnie spisywał się bramkarz głogowian, Rafał Stachera. To jego kapitalna postawa przyczyniła się do zwycięstwa SPR Chrobrego, a co za tym idzie, zajęcia miejsca na najwyższym stopniu podium w zawodach.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – KS SPR Chrobry Głogów 29:29 (15:17) karne 2:3
Chrobry: Stachera – Zdobylak 2, Pawłowski 4, Świtała 1, Sadowski 5, Klinger 4, Babicz 5, Gujski 3, Tylutki, Biegaj 3, Orpik 2, Rydz

Dla SPR Chrobrego Głogów był to bardzo ważny sprawdzian przed powrotem na ligowe boiska, bowiem zarówno Wybrzeże, jak i Pogoń będą rywalami w walce o punkty w pierwszych kolejkach nowego roku.