Cuprum Lubin skompletował kadrę na nowy sezon

0
1039

Niemiecki siatkarz Marcus Böhme został ostatnim nabytkiem Cuprum Lubin przed nowym sezonem 2015/2016. Doświadczony środkowy sięgnął z reprezentacją Niemiec po brązowy medal ostatnich Mistrzostw Świata, a także został wybrany najlepszym blokującym całej imprezy.

30-letni niemiecki siatkarz reprezentował ostatnio barwy tureckiego Fenerbahce Stambuł. W swojej karierze nowy nabytek Cuprum Lubin występował też we włoskim Altotevere Volley oraz niemieckich Generali Haching, VfB Friedrichshafen i SCC Berlin. W ojczyźnie zawodnik sięgnął po dwa mistrzostwa kraju, a w swojej kolekcji ma też jedno srebro i dwa brązowe medale niemieckiej ligi. Dodatkowo w 2012 roku, razem z VfB Friedrichshafen, wywalczył Puchar Niemiec. Największymi sukcesami w reprezentacyjnej karierze Marcusa Böhme są: złoty medal Ligi Europejskiej w 2009 roku oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Polsce. Podczas tej imprezy został wybrany najlepszym blokującym.

Mierzący 211 cm wzrostu zawodnik jest ostatnim transferem Cuprum Lubin przed rozpoczęciem rozgrywek siatkarskiej PlusLigi mężczyzn. Wcześniej kadrę lubińskiego zespołu zasilili Marcin Możdżonek oraz Keith Pupart. Pierwszy ze wspomnianych to wielokrotny reprezentant Polski, z którą sięgnął po złoty medal ostatnich Mistrzostw Świata. Jego rówieśnik, Keith Pupart, to reprezentant Estonii, który ostatnio bronił barw francuskiego Arago de Sète. Letnie transfery lubińskiej drużyny powinny wpłynąć na jej grę i sprawić, że będzie ona jeszcze groźniejsza dla przeciwników niż w minionym sezonie.

Cuprum Lubin to siódma drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi mężczyzn. Nowe rozgrywki podopieczni Gheorghe Cretu rozpoczną pod koniec października. Na inaugurację lubinianie zmierzą się z AZS-em Politechnika Warszawska, natomiast osiem dni później podejmą przed własną publicznością AZS Częstochowa.