SPR Chrobry Głogów przygotowuje się do ligi i wygrywa turniej w Gryficach

0
2092

W miniony weekend szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów grali w towarzyskim turnieju w Gryficach. Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn głogowianie zagrali trzy spotkania, odnosząc dwa zwycięstwa. W ostatecznej klasyfikacji podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego zajęli pierwsze miejsce. Pierwszy tegoroczny mecz o punkty zaplanowano na 8 lutego.

W Gryficach wystąpiły cztery zespoły. Poza SPR Chrobrym Głogów, udział w rywalizacji wzięły Sandra Spa Pogoń Szczecin, Wybrzeże Gdańsk oraz MKS Zagłębie Lubin. Pierwszym rywalem podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego byli szczecinianie. Inauguracja zmagań nie wypadła po myśli głogowian, bo więcej do powiedzenia w tym spotkaniu mieli piłkarze ręczni Pogoni.

Organizatorzy turnieju nie okazali się gościnni dla SPR Chrobrego i już do przerwy zbudowali sobie solidną przewagę bramkową. Trzeba jednak przyznać, że w szeregach głogowian szwankowała skuteczność, a dobre zawody w bramce rozgrywał Edin Tatar. Zawodnicy trenera Cieślikowskiego starali się zniwelować straty, jednak w ostatecznym rozrachunku drużyna ze Szczecina rzuciła cztery bramki więcej i zwyciężyła 31:27.

sobota / 21.01
Sandra Spa Pogoń Szczecin – KS SPR Chrobry Głogów 31:27 (17:12)

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka 8, Stelmasik, Płócienniczak 2, Sadowski 5, Sićko 5, Babicz 2, Gujski 1, Tylutki, Sobut, Biegaj 1, Krzysztofik, Zdobylak, Rydz 1

W drugim dniu turnieju SPR Chrobry Głogów zmierzył się z Wybrzeżem Gdańsk i rozegrał zdecydowanie lepsze zawody. Głogowianie imponowali dobrą grą w obronie, dzięki czemu nie pozwalali na wiele swoim przeciwnikom. Do przerwy głogowski zespół prowadził 18:15. Po zmianie stron przewaga wzrastała, co sprawiło, że zespół Jarosława Cieślikowskiego spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie. Warto również wspomnieć o dobrej dyspozycji młodego Marcela Zdobylaka, który rzucił cztery bramki, przyczyniając się do końcowego sukcesu swojego zespołu. SPR Chrobry Głogów wygrał ostatecznie 31:25.

niedziela / 22.01
KS SPR Chrobry Głogów – Wybrzeże Gdańsk 31:25 (18:15)
Chrobry: Stachera, Kapela – Miszka 6, Stelmasik, Płócienniczak 6, Sadowski 5, Sićko 1, Babicz 1, Gujski 2, Tylutki 2, Sobut, Biegaj 2, Zdobylak 4, Rydz

Trzecim rywalem SPR Chrobrego w Gryficach było MKS Zagłębie Lubin. Głogowianie rozegrali świetną pierwszą połowę derbowego spotkania, która obfitowała w bardzo dobrą grę w defensywie, a także skuteczność pod bramką lubinian. Wszystko to sprawiło, że do przerwy drużyna Jarosława Cieślikowskiego dość mocno odskoczyła przeciwnikom i prowadziła 18:10.

Po zmianie stron Zagłębie ruszyło do odrabiania strat. Spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane, co potwierdził zresztą wynik końcowy. Ostatecznie głogowianie utrzymali wypracowaną w pierwszej odsłonie przewagę i zwyciężyli całą rywalizację 28:26.

SPR Chrobry Głogów zakończył zmagania w Gryficach na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęło MKS Zagłębie Lubin, natomiast trzecie Wybrzeże Gdańsk. Stawkę zamknął zespół ze Szczecina. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego powrócą na parkiety PGNiG Superligi Mężczyzn 8 lutego.