Głogowska uczelnia otwiera nowe kierunki

0
1230
Arch.2013-09-12-glogowscy-gimnazjalisci-na-zajeciach@PWSZ@Glogow-01

Komputerowe wspomaganie prac inżynierskich i logopedia to dwa nowe kierunki, które będzie można studiować w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Zajęcia z logopedii rozpoczną się już w lutym, natomiast komputerowe wspomaganie prac inżynierskich ruszą w październiku.

Już na początku roku akademickiego rektor uczelni, Katarzyna Rusak zapowiedziała poszerzenie oferty edukacyjnej w głogowskiej PWSZ. Katarzyna Ruska mówiła wtedy o planach zwiększenia oferty zajęć, które mają przyciągnąć młodzież do głogowskiej uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa proponuje nowe kierunki studiów podyplomowych: komputowe wspomaganie prac inżynierskich oraz logopedię.

Pierwszy kierunek, komputerowe wspomaganie prac inżynierskich, skierowany jest do specjalistów zatrudnionych na stanowiskach inżynieryjno technicznych, którzy są zainteresowani podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

“Celem studiów jest kształcenie kadry aktywnej zawodowo w obszarze działań inżynierskich w zakładach i przedsiębiorstwach zajmujących się tworzeniem nowych konstrukcji, udoskonalaniem rozwiązań już istniejących, a także ich kompleksowym wdrażaniem oraz przygotowanie kadry do samodzielnego i wydajnego stosowania wiedzy z zakresu wykorzystania najczęściej stosowanych w przemyśle programów do komputerowego wspomagania projektowania CAD, zarówno 3D, jak też 2D” – informuje rzecznik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, Anna Włodarczyk.

Absolwent studiów podyplomowych tej specjalności zostanie przygotowany do samodzielnego prowadzenia komputerowo wspomaganych  prac projektowych w szeroko rozumianej branży mechanicznej (samochodowa, budowlana, stoczniowa, maszynowa, kolej, konstrukcyjna, narzędziowa) i wielu innych. Będzie posiadał umiejętność aktywnej obsługi programów typu: AutoCAD, INWENTOR, GIMP, PHOTOSHOP, COREL DRAW.

Władze uczelni planują rozpoczęcie studiów w październiku tego roku.

Druga oferta skierowana jest do osób posiadających dyplom ukończenia studiów I lub II stopnia kierunków filologicznych, pedagogicznych, psychologicznych oraz innych z przygotowaniem pedagogicznym. Studia z logopedii prowadzone będą w trybie zaocznym i trwać będą 3 lub 4 semestry. Osoby, które ukończą ten kierunek uzyskają uprawnienia logopedy oświatowego lub logopedy.

Absolwenci tych studiów mogą podejmować pracę w przedszkolach ogólnodostępnych i specjalnych, szkołach podstawowych, poradniach specjalistycznych, poradniach logopedycznych, ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych, szkolno-wychowawczych, rehabilitacyjnych, w klinikach i oddziałach szpitalnych leczących dzieci i dorosłych z zaburzeniami mowy. Rozpoczęcie studiów z logopedii planowane jest już w lutym tego roku.