Lekkoatletyka: Marcin Wejchert tuż za podium Mistrzostw Polski w Spale

0
1328

W miniony weekend lekkoatleci Piasta Głogów rywalizowali w Spale, gdzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Z grona głogowskich zawodników najbliżej medalu był Marcin Wejchert, który zajął czwarte miejsce w trójskoku. Szóstą lokatę w swojej kategorii wiekowej zajął Sergiusz Mazan.

Na krajowe mistrzostwa zawodnicy Piasta Głogów udali się po bardzo udanych występach w Jabloncu nad Nysą. Tam odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska, które głogowianie zakończyli z bogatym dorobkiem medalowym. W ostatni weekend nasi lekkoatleci stanęli jednak przed jeszcze większym wyzwaniem, rywalizując w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale.

Czwarte miejsce w trójskoku juniorów młodszych zajął Marcin Wejchert. Zawodnik Piasta Głogów zakończył rywalizację wynikiem 13,16m. Najlepszy okazał się Przemysław Obłąkowski (KS Zawkrze Mława) z rezultatem 13,99m. Wejcherta wyprzedzili jeszcze Przemysław Łaskawy oraz Artur Lach. Szóste miejsce w kategorii juniorów zajął inny podopieczny trenera Tadeusza Karpowicza, Sergiusz Mazan. Jego końcowy rezultat to 14,05m. Po złoty medal w rywalizacji sięgnął Bartosz Wójcik z WLKS Iganie Nowe (15,19m).

Do finału A biegu na 60 metrów zakwalifikowała się Natalia Węgrzyn. Zawodniczka Piasta zajęła w nim 8. miejsce, docierając do mety z czasem 8,01s. – „W zeszłym roku jeszcze nikt o niej nie słyszał, a tu pobiegła w ścisłym finale. Nawet na Dolnym Śląsku nie zakwalifikowała się do finału na hali w 2015 roku. Teraz uzyskała 8,01s,, czyli znów nie udało się złamać tej magicznej bariery ośmiu sekund. Finał A i ósme miejsce w Polsce to spory sukces. Potwierdziła tegoroczną swoją przynależność do polskiej czołówki sprinterek. Jej koronnym dystansem jest 100m i myślę, że w tym sezonie Natalia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa” – skomentował trener Przemysław Bielawa.

Mistrzostwa Polski na 10. miejscu w biegu na 200 metrów zakończyła Klaudia Bartkowiak. Wynik głogowskiej zawodniczki to 26,33s. Najlepsza na tym dystansie była Magdalena Brendel, zawodniczka CKS Budowlanych Częstochowa. 14. lokatę w rywalizacji juniorów młodszych na 600 metrów zajął natomiast Bartłomiej Szymczak. Wynik młodego reprezentanta Piasta Głogów to 1:26,04. Miejsce na najwyższym stopniu podium zajął Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) z rezultatem 1.22,01. Srebrny medal wywalczył Krzysztof Turski (MKS-SMS Victoria Racibórz), a brąz przypadł Krystianowi Kwiatkowskiemu (LUKS Orkan Września).

Lekkoatletom Piasta Głogów życzymy powodzenia w nadchodzących stratach!