Słaby występ SPS Chrobrego Głogów. 0:3 z Gwardią Wrocław

0
1222
Boisko

Porażką 0:3 zakończyło się sobotnie spotkanie siatkarzy SPS Chrobrego Głogów, którzy na własnym parkiecie podejmowali Gwardię Wrocław. Przyjezdni zdecydowanie zwyciężyli w pierwszym secie, wygrywając 25:12. Dwie kolejne partie były zdecydowanie bardziej wyrównane, ale również kończyły się wygranymi wrocławian, którzy wywieźli z Głogowa pełną pulę.

Pomarańczowo-czarni do meczu z Gwardią Wrocław przystąpili po cennym zwycięstwie na parkiecie w Żaganiu. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska pokonał wcześniej MKS Olavię Oława i do spotkania podchodził jako sąsiad z ligowej tabeli. Mecz zapowiadał się więc bardzo ciekawie i był niezwykle ważny dla podopiecznych Krzysztofa Wójcika, którzy w przypadku zwycięstwa zmniejszyliby stratę do czołówki.

Pierwszy set sobotniej rywalizacji należał do wrocławian, którzy dominowali w każdym aspekcie. Siatkarze Gwardii Wrocław bez większych problemów zdobywali kolejne punkty i przybliżali się do zwycięstwa w premierowej odsłonie. Przewaga wrocławskiej ekipy była tak duża, że pomarańczowo-czarni nie zdołali już nawiązać walki i przegrali 12:25.

Zdecydowanie ciekawsza i bardziej zacięta była partia numer dwa. W niej głogowianie zagrali zdecydowanie lepiej i stoczyli wyrównany bój z wrocławianami. Pomarańczowo-czarni liczyli na zwycięstwo i wyrównanie stanu rywalizacji, jednak znów górą byli przyjezdni. Siatkarze Gwardii Wrocław wygrali tego seta 25:23 i w całym spotkaniu prowadzili już 2:0, robiąc kolejny krok w kierunku końcowego sukcesu.

Niestety, zespół ze stolicy Dolnego Śląska był lepszy także w ostatniej odsłonie. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów stoczyli zacięty bój i nie mogli sobie pozwolić na porażkę. Zwycięstwo wrocławian w trzeciej partii przesądziłoby o losach spotkania, stąd też gospodarze mieli o co grać. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych odsłonach, więcej do powiedzenia mieli goście z Wrocławia. Zawodnicy Gwardii wygrali w trzecim secie 25:21 i cały mecz 3:0. Komplet punktów powędrował więc do stolicy województwa, a pomarańczowo-czarni staną przed kolejną szansą staną 5 grudnia. Wówczas podopieczni Krzysztofa Wójcika zagrają na własnym parkiecie z Volley Gubin, najsłabszą drużyną w lidze.

Wygrana wrocławian sprawiła, że zespół ten zrównał się ilością punktów z SPS Chrobrym Głogów. Po dziewięciu kolejkach, liderem tabeli II ligi dolnośląsko-lubuskiej jest Astra Nowa Sól z dorobkiem 21 punktów. Tak samo wygląda konto Bielawianki Bester Bielawa. Głogowianie zajmują aktualnie piąte miejsce, a ich strata do czwartego Sobieskiego Żagań wynosi cztery oczka.

SPS Chrobry Głogów – KS Gwardia Wrocław 0:3 (12:25, 23:25, 21:25)