UKS Ekonom Legnica wreszcie zwycięski

0
1188

Do dwunastej kolejki musiały czekać koszykarki drugoligowego UKS Ekonoma Legnica, by świętować pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Przed własną publicznością legniczanki okazały się lepsze od Maximusa GOKiS Kąty Wrocławskie, choć na półmetku mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia. Bardzo dobra postawa w dwóch ostatnich kwartach sprawiła jednak, że zawodniczki Marka Marcinkiewicza zanotowały pierwszą wygraną w sezonie.

Na parkiecie w Legnicy spotkały się zespoły zamykające tabelę II ligi grupy południowo-zachodniej. Koszykarki UKS Ekonoma Legnica cały czas czekały na premierowe zwycięstwo, podczas gdy rywalki legitymowały się bilansem 1-10. Podopieczne trenera Marka Marcinkiewicza z pewnością liczyły na dobre spotkanie i miały nadzieję na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Choć początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu spraw, po końcowej syrenie legniczanki miały powody do świętowania.

Pierwsza kwarta należała do bardzo wyrównanych. Obie drużyny były blisko siebie pod względem rzucanych punktów i żadna ze stron nie potrafiła zbudować większej przewagi. Ostatecznie ta odsłona zakończyła się skromnym zwycięstwem przyjezdnych (14:12). W drugiej partii koszykarki z Kątów Wrocławskich zagrały zdecydowanie lepiej i odskoczyły zawodniczkom trenera Marcinkiewicza. Wygrana 19:9 sprawiła, że na półmetku Maximus GOKiS prowadził 33:21.

Mało kto spodziewał się chyba, że w drugiej części meczu UKS Ekonom odwróci losy tego spotkania. W trzeciej kwarcie legniczanki odrobiły do rywalek osiem punktów, wygrywając 19:11. Prawdziwym popisem była jednak ostatnia odsłona tej konfrontacji. Ekonomistki zdominowały wydarzenia na parkiecie i nie pozwoliły rywalkom na wiele, a same rzuciły dwadzieścia punktów. Wygrana 20:7 sprawiła, że końcowy rezultat meczu to 60:51 na korzyść gospodyń.

Olbrzymi wpływ na zwycięstwo UKS Ekonoma Legnica miały trzy zawodniczki. Powracająca po kontuzji Małgorzata Światłoń, Dorota Gliga oraz Katarzyna Rożeń rzuciły łącznie aż 43 punkty, co stanowiło zdecydowaną większość całego dorobku legnickich koszykarek w tym meczu.

Wygrana legniczanek z Maximusem GOKiS Kąty Wrocławskie z pewnością poprawiła humory w szeregach podopiecznych trenera Marka Marcinkiewicza, jednak UKS Ekonom nadal znajduje się w gronie najsłabszych zespołów II ligi. Jak premierowa wygrana podziała na zespół i czy będzie miała przełożenie na wyniki w kolejnych spotkaniach, przekonamy się w najbliższych tygodniach.

UKS Ekonom Legnica – Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 60:51 (12:14, 9:19, 19:11, 20:7)

UKS Ekonom: Światłoń 16, Janiec 3, Imiela 5, Gliga 14, Rożeń 13, Lubak 9, Witek, Szczerba, Łukasik, Misiewicz.