Wielkie strzelanie legnickich rezerw na zakończenie roku

0
1226
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

To był mecz do jednej bramki. Trzecioligowe rezerwy Miedzi Legnica rozbiły w ostatnim tegorocznym meczu KS Bystrzycę Kąty Wrocławskie aż 8:0 i spędzą zimę na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, ale w 37. minucie rzutu karnego nie wykorzystał autor trzech bramek, Adam Wasilewski.

Rezerwy Miedzi Legnica to czołowa drużyna trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, stąd też były one zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji. Zawodnicy z Kątów Wrocławskich zajmują obecnie szesnaste miejsce w tabeli i tracą do kolejnej drużyny aż dwanaście punktów. Sytuacja KS Bystrzycy jest więc bardzo trudna, a wizyta w Legnicy na pewno jej nie poprawiła.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęło się w 21. minucie, kiedy z jedenastu metrów trafił Adam Wasilewski. Podbudowani legniczanie ruszyli do kolejnych ataków i dwanaście minut później było już 2:0. Tym razem autorem trafienia był Kamil Zieliński. Przyjezdni jeszcze nie otrząsnęli się po stracie drugiego gola, a ich bramkarz był zmuszony do kolejnej kapitulacji. Na 3:0 trafił Damian Lenkiewicz.

Okazja do podwyższenia stanu rywalizacji nadarzyła się w 37. minucie, ale tym razem rzutu karnego nie wykorzystał Wasilewski. Zrehabilitował się jednak w 45. minucie, podwyższając wynik na 4:0. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w 67. minucie. W tym momencie rezerwy Miedzi Legnica prowadziły już pięcioma trafieniami.

Kwadrans przed ostatnim gwizdkiem gospodarze mieli kolejne powody do zadowolenia. Sposób na bramkarza gości znalazł Kamil Zieliński, dla którego było to drugie trafienie w meczu. 180 sekund później siódmą bramkę w rywalizacji zdobył Bartosz Światły, a trzy minuty przed końcem wynik ustalił Tomasz Wojciechowski, który pokonał Jakuba Matlaka strzałem z jedenastu metrów. Legniczanie pewne sięgnęli po komplet punktów i spędzą zimę na trzecim miejscu w ligowej tabeli, tracąc cztery punkty do liderującego Górnika Wałbrzych i trzy do KS KGHM Zanam Polkowice.

Miedź II Legnica – KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie 8:0 (4:0)
21’ (k), 45’, 67’ Wasilewski, 33’, 75’ Zieliński, 34’ Lenkiewicz, 78’ Światły, 87 (k) Wojciechowski

Miedź II Legnica: Mucha, Lenkiewicz (67’ Wojciechowski), Krawczun, Woźniczka, Wójcik, Bogusz (17’ Zatwarnicki), Kuśnierz, Chodyga (75’ Światły), Wasilewski, Cieślik (56’ Adamczyk), Zieliński.

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie: Matlak, Gorczyca, Ożga, Pawełek, Dudzic (46’ Szurek), Bagiński, Kościuk, Deiverson (46’ Felipe Alberto), Szarek, Pałys (60’ Niełacny), Drożyński.