“Rolnicza” obchodzi swoje 60 urodziny. Szykuje się piękny jubileusz

0
1170
Technikum nr 6 w Głogowie szkoła przyrodnicza ogrodnicza

„60 lat minęło”, chciałoby się powiedzieć. Popularna „Rolnicza” to prawdziwa seniorka wśród szkół. I właśnie w tym roku obchodzi swoje 60 urodziny. Organizatorzy poświęcili sporo wysiłku, aby godnie uhonorować istnienie placówki.

Na terenie szkoły

Od godz. 10:00 będzie trwała rejestracja uczestników jubileuszu (deklarację wzięcia udziału w imprezie składało się do 5 maja). Mniej więcej w tym samym czasie, bo już od 10:30 absolwenci będą mogli spotkać się z nauczycielami, wychowawcami, a także pospacerować po szkole; powspominać stare czasy. Na terenach zielonych przy „Rolniczej” odbędzie się msza święta. Natomiast o godz. 12:30 rozpoczną się uroczystości jubileuszowe poświęcone 60-leciu istnienia placówki. Zagra Orkiestra Huty Miedzi Głogów. Pojawią się również mażoretki. Oczywiście zgromadzeni będą liczyć na poczęstunek (grochówkę, napój, czy coś słodkiego). Wszystko to powinno zakończyć się do godz. 15:30.

W Dalkowie

O 15:30 uczestnicy imprezy wyruszą autokarami w stronę Dalkowa. Tam w zabytkowym parku od godz. 16:00 do 24:00 będzie trwała biesiada taneczna. Jej hasłem przewodnim jest „Spotkanie pokoleń – z tradycją w przyszłość”. Zaplanowano wiele atrakcji. Między innymi zabawę w drewnianej sali, oświetlenie płynące z pochodni, ognisko z kiełbasami, swojskie wyroby (boczek, szynka, smalec, kiełbasa), piwo z beczki, napoje zimne i ciepłe. Dla chętnych istnieje możliwość zwiedzania XVI-wiecznego pałacu w Dalkowie.
Powroty autokarami będą organizowane już od godz. 20:00. Jednak impreza potrwa do 24:00. A kto wie czy nie dłużej.

Tego rodzaju zjazdy to wyjątkowa okazja na spotkanie starych przyjaciół. W ciągu tych 60 lat przez mury „Rolniczej” przewinęły się liczne pokolenia uczniów i nauczycieli. Tak więc hasło „Spotkanie pokoleń” jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

W pierwszym roku szkolnym uczyło się 17 osób

Historia szkoły sięga roku 1957. Państwowe Gospodarstwo Rolne „Żarków” zostało przekazane na cele oświatowe. Tereny edukacyjne liczyły wtedy aż 207 hektarów, czyli ponad 11 razy więcej, niż działka Stadionu Narodowego w Warszawie (!). Już w styczniu roku 1958 szkoła rozpoczęła zajęcia dydaktyczne. Co ciekawe, w pierwszym roku, uczyło się zaledwie 17 osób. Czas nauki trwał natomiast 11 miesięcy – od 15 stycznia do 15 grudnia.

Tak wyglądały początki „Rolniczej”. Dzisiaj to już całkowicie nowoczesna placówka, z pełnym zapleczem dydaktycznym. Technikum nr 6 rozwinęło wiele kontaktów ogólnopolskich i międzynarodowych. Każdego roku jej mury opuszczają kolejni absolwenci.