V Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking – wyniki

0
1362

Za nami V Otwarte Mistrzostwa Legnicy w Nordic Walking, które odbyły się w Parku Miejskim. Na starcie zawodów stanęło ponad 160 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Mistrzostwa zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych. Z grona legniczan najlepsza była Angelika Janczak, natomiast wśród panów Grzegorz Wężyk.

W kategorii kobiet 16-29 lat pierwsze miejsce wywalczyła Malwina Bednarczyk z Prudnika. Tuż za jej plecami sklasyfikowana została Marta Siemieńska z Kamiennej Góry, a podium uzupełniła Natalia Prokop z Malczyc. W kategorii wiekowej 30-39 lat najlepsza była Katarzyna Skrycka z Lubina, która pokonała Aleksandrę Figot (Głogówek) oraz Agnieszkę Konaszczuk (Legnica). Wśród kobiet 40-49 lat złoty medal przypadł Marzenie Spychale (Biała), która pokonała Marię Drozd z Brzegu oraz Angelikę Janczak, reprezentantkę Legnicy.

W rywalizacji kobiet 50-59 lat najwyższe miejsce na podium zajęła Teresa Partyka z Brzegu, która wyprzedziła Marzennę Lesińską (Strzegom) i Renatę Jędrasiak (Lubin). W kategorii 60 lat i więcej bezkonkurencyjna okazała się Krystyna Horaczewska ze Ścinawy, która pokonała Janinę Woronko-Zaczyńską (Lubin) i Ewę Starzyńską (także Lubin).

Rywalizację mężczyzn 16-29 lat wygrał Marcin Krassowski z Warszawy. W kategorii 30-39 lat najlepszy okazał się Marcin Ślusarczyk (Prudnik), który wyprzedził Dawida Klepaczka z Lubina i Daniela Zapałę z Mirkowa. W rywalizacji 40-49 lat złoty medal wywalczył Artur Kryś z Wałbrzycha, pokonując Pawła Sobotę (Kamienna Góra) i Grzegorza Wężyka z Legnicy.

Zwycięzcą rywalizacji 50-59 lat został Krzysztof Skiba z Polkowic, który zostawił w pokonanym polu Piotra Siwaka z Rudnej i Grzegorza Lesińskiego ze Strzegomia. W gronie 60 lat i więcej najlepszy był Otto Rogos z Lubiąża. Dalej uplasowali się Edward Dudek z Głogowa i Andrzej Ślusarczyk z Prudnika. Rywalizację OPEN niepełnosprawnych wygrał natomiast Jarosław Janiak. Dalsze miejsca zajęli Bartosz Kubiak, Kamil Uciński oraz Robert Pewniak.