Radosław Kawęcki znów najlepszy! Kolejne złoto głogowianina!

0
1281

Wspaniałe występy głogowianina w izraelskiej Netanji! Wczoraj informowaliśmy o złotym medalu wywalczonym na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. W piątek Radosław Kawęcki powiększył swoją kolekcję, dodając do tego złoty krążek zdobyty na połowę krótszym dystansie. Głogowski sportowiec powtórzył wyczyn z 2011 roku i znów dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy na krótkim basenie!

200 metrów stylem grzbietowym to koronna konkurencja 24-letniego pływaka. W Izraelu głogowianin sięgnął po czwarty w karierze medal Mistrzostw Europy na tym dystansie, a fantastycznym występem w finale ustanowił nowy rekord zawodów. Doskonały start potwierdził, że Radosław Kawęcki należy do absolutnej światowej czołówki. W piątkowy wieczór głogowski sportowiec miał jeszcze więcej powodów do radości. Swój medalowy dorobek wzbogacił o złoto wywalczone na dystansie 100 metrów!

Mając już złoty medal na swoim koronnym dystansie, Radosław Kawęcki przystąpił do walki o finał na 100 metrów grzbietem. W izraelskiej Netanji głogowianin prezentował się na tyle znakomicie, że bez większych problemów zwyciężył półfinałowy wyścig. 24-letni mistrz zakończył rywalizację z czasem 50,52, co dało mu awans z pierwszego miejsca. Urodzony w Głogowie pływak miał więc powody do tego, by myśleć o powtórzeniu wyczynu ze Szczecina. W 2011 roku zakończył on Mistrzostwa Europy z dwoma złotymi medalami. Teraz był na jak najlepszej drodze, by powtórzyć ten wynik w Izraelu.

W finałowym wyścigu Radosław Kawęcki ponownie udowodnił swoje kosmiczne umiejętności. 24-letni głogowian zwyciężył rywalizację na 100 metrów stylem grzbietowym i ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. Ponadto ponownie pobił rekord. Tym razem jego ofiarą padł należący również do niego najlepszy rezultat w Polsce. 24-latek poprawił dotychczasowy rekord kraju o 0,05 sekundy i od teraz wynosi on 49,64.

Wicemistrzem Europy na dystansie 100 metrów grzbietem został Stanisław Doniec z Rosji. Jego rezultat to 50,30. Miejsce na najniższym stopniu wywalczył Christoph Walker-Hebborn (Wielkiej Brytanii) z wynikiem 50,35.

Radosławowi Kawęckiemu gratulujemy niesamowitych występów w Netanji i podwójnego tytułu mistrza Europy!