Ekstraklasa: Starcie beniaminków dla KGHM Zagłębia Lubin

0
1333

W meczu otwierającym 19. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin pokonało Termalicę Bruk-Bet Niecieczę 2:0. W konfrontacji beniaminków rozgrywek lepsi okazali się więc lubinianie, którzy od 38. minuty grali w przewadze jednego zawodnika. Dwie minuty później wynik spotkania otworzył Jakub Tosik.

Początek rywalizacji beniaminków był dość spokojny. Żadna ze stron nie paliła się do zmasowanych ataków na bramkę rywala, co sprawiło, że kibice nie oglądali zbyt wielu okazji bramkowych. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Podopiecznym Piotra Stokowca brakowało jednak dokładności, a nie najlepiej było również ze skutecznością. W 24. minucie groźniej zaatakowali goście. W pole karne futbolówkę wstrzelił Patryk Fryc, ale zamykający akcję Dawid Plizga był minimalnie spóźniony.

Sytuacja przyjezdnych mocno skomplikowała się w 38. minucie, kiedy drugą żółtą kartkę obejrzał Bartłomiej Babiarz. Sędzia nakazał zawodnikowi opuścić boisko, a z gry w przewadze natychmiastowo skorzystali lubinianie. W 40. minucie bardzo precyzyjnym uderzeniem z ponad dwudziestu metrów popisał się Jakub Tosik. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin prowadzili od tego momentu 1:0.

Chwilę po wznowieniu „Miedziowi” zadali kolejny cios. Po podaniu Adriana Rakowskiego z dystansu uderzył Arkadiusz Woźniak. Piłka wpadła do siatki po rękach Andrzeja Witana i podopieczni Piotra Stokowca mogli świętować drugie trafienie w tym meczu. Trzeba jednak przyznać, że fatalnie w tej sytuacji zachował się golkiper zespołu z Niecieczy.

Dwubramkowe prowadzenie nie sprawiło, że lubinianie zaprzestali swoich ataków. Gospodarze nadal dominowali i dochodzili do kolejnych sytuacji strzeleckich. Brakowało jednak skuteczności, co sprawiło, że wynik spotkania nie uległ już zmianie i w dniu górniczego święta trzy punkty zostały w Lubinie.

KGHM Zagłębie Lubin – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 (1:0)
1:0 – Jakub Tosik 40′
2:0 – Arkadiusz Woźniak 49′

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra, Krzysztof Janus (79′ Adrian Błąd), Jakub Tosik, Adrian Rakowski, Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Piątek (71′ Michal Papadopulos), Paweł Żyra (88′ Filip Jagiełło).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Andrzej Witan – Patryk Fryc (46′ Wojciech Kędziora), Dawid Sołdecki, Mateusz Kupczak, Sebastian Ziajka, Bartłomiej Babiarz, Dalibor Pleva, Martin Juhar (72′ Bartłomiej Smuczyński), Mario Liczka (64′ Tomasz Foszmańczyk), Dariusz Jarecki, Dawid Plizga.

Żółte kartki: Bartłomiej Babiarz (Termalica) oraz Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Krzysztof Janus (Zagłębie).

Czerwona kartka: Bartłomiej Babiarz /38′ – za drugą żółtą / (Termalica).

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).