Powstaną kolejne dwa boiska przy głogowskich szkołach

0
1131
zdjęcie 2013-12-19-boisko-lekkoatletyczne@szkoła-Wyżykowskiego@Głogów-01

Po budowie kompleksu sportowego przy Zespole szkół im. J. Wyżykowskiego przyszedł czas na budowę kolejnych boisk. Władze powiatu chcą w tym roku zrealizować dwie inwestycje. Nowe boiska wielofunkcyjne mają powstać  przy II i IV Liceum Ogólnokształcącym. Zadanie związane z budową boiska przy II LO zostało zakwalifikowane do tegorocznej edycji projektu Królowa Sportu.

Po budowie boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego, powstaną kolejne kompleksy sportowe. Zarząd województwa dolnośląskiego zakwalifikował do tegorocznej edycji projektu “Królowa Sportu”, budowę kompleksu sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym.

“W związku z tym, że infrastruktura sportowa  na boisku, przy II LO jest fatalna –  popękane i zniszczone boisko asfaltowe, to skierowaliśmy projekt o budowę nowego boiska” – informuje starosta Rafael Rokaszewicz.

Powstanie tam boisko bardzo podobne do tego, jakie jest pomiędzy Zespołem Szkół im. J. Wyżykowskiego, a Zespołem Placówek Szkolno – Wychowawczych. Będzie to boisko lekkoatletyczne z bieżnią. Powstanie również bieżnia do sprintu oraz bieżnia do skoku w dal.

Budowa boiska przy II LO będzie kosztować ok. 900 tysięcy złotych, z czego 300 tysięcy ma zostać sfinansowane z Urzędu Marszałkowskiego. Pozostałą część pokryje budżet powiatu – “Będziemy także starać się o dofinansowanie z Fundacji Polska Miedź oraz z Ministerstwa Sportu” – wyjaśnia starosta.

Przetarg na realizację zadania ma być ogłoszony jeszcze przed wakacjami, tak aby największe prace inwestycyjne zostały zrealizowane podczas wakacji. Nowe boisko miałoby być gotowe na koniec tego roku. W planie jest też remont sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym w II LO.

W tym roku rozpocznie się też realizacja drugiego zadania, jakim jest budowa boiska wielofunkcyjnego przy IV Liceum Ogólnokształcącym. Tutaj władze powiatu starają się dofinansowanie z PFRON – “Mając na względzie charakter integracyjny szkoły, a także Szkolę Życia, boisko to musi być w pełni dostosowane dla osób niepełnosprawnych” – mówi wicestarosta Grzegorz Aryż

Konieczna jest likwidacja barier architektonicznych, co umożliwi korzystanie z tych obiektów dzieciom ze Szkoły Życia. Koszt tego zadania szacowany jest na ok 1 mln złotych.

“Naszym priorytetem była termomodernizacja obiektów szkolnych i jeśli chodzi o to zadanie to jesteśmy na finiszu, kolejnym krokiem w zakresie infrastruktury przyszkolnej są obiekty sportowe” – dodaje wicestarosta.