Piłka nożna: Miedź Legnica wygrywa sparing z Hiszpanami. Osłabienia Konfeksu

0
1338

Piłkarze Miedzi Legnica wygrali w sparingowym spotkaniu w Rybniku z reprezentacją związku zawodowego hiszpańskich piłkarzy 2:1. Trafienia dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza zaliczyli Łukasz Garguła oraz Petteri Forsell. W środę pierwszoligowiec wyjedzie na zgrupowanie do Szamotuł, gdzie rozegra dwa mecze kontrolne.

Wynik spotkania Miedzi Letnica z AFE ustalono już w pierwszej połowie. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Hiszpanie po bramce z rzutu karnego. Legniczanie wyrównali za sprawą Łukasza Garguły, który także skutecznie uderzył z jedenastu metrów. Bramkę dającą zwycięstwo podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza zdobył Petteri Forsell. Trafienie Fina było ostatnim w tym spotkaniu i Miedź wygrała 2:1.

W sobotnim meczu trener Tarasiewicz nie mógł skorzystać z usług Wojciecha Łobodzińskiego i Błażeja Telichowskiego. Szansę gry otrzymali natomiast testowani – Bartłomiej Danowski z Lechii Gdańsk oraz Filip Karbowy z Legii Warszawa. W środę legniczanie wyjadą na 10-dniowe zgrupowanie w Szamotułach. Tam pierwszoligowiec rozegra dwa sparingi – Wartą Poznań (9 lipca) i angielskim Rotherham United (12 lipca). Sztab szkoleniowy Miedzi zrezygnował natomiast z pierwotnie zaplanowanych spotkań, które miały się odbyć 5 i 15 lipca.

Miedź Legnica – Reprezentacja AFE (2:1)

Bramki dla Miedzi: Garguła (karny), Forsell.

Miedź: Sapela – Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie – Karbowy, Łuszkiewicz, Daniel, Garguła, Forsell – Vojtus.

2. połowa: Kapsa – Cierpka, Gorskie, Midzierski, Trifonow – Rasak, Karbowy, Oscar Martin, Chrzanowski, Forsell, zawodnik testowany.

2016-07-02-Miedz-Legnica-AFE-Pilka-Nozna

Problemy kadrowe ma natomiast występujący w klasie okręgowej Konfeks Legnica. W letniej przerwie między sezonami zespół ten może opuścić aż ośmiu zawodników. Z drużyną pożegnał się już Adam Popecki, który będzie grającym trenerem Kaczawy Bieniowice. Po słowie z Ikarem MiłogostowiceArkadiusz Cymbalista, Jacek Kanas oraz Kamil Wójcik, bramkarz Paweł Czarnecki jest bliski porozumienia ze Stalą Chocianów, a ten sam klub stara się sprowadzić Mateusza Dominiaka. Niewykluczone, że z Konfeksem pożegna się również Krystian Kowalczyk. Zakończenie przygody z futbolem zapowiedział natomiast Damian Kwaśniewski.

W poprzednim sezonie zespół trenera Andrzeja Kisiela zakończył rozgrywki na piątym miejscu i nie zdołał awansować na czwartoligowe boiska. Przygotowania do nowego sezonu drużyna rozpocznie 18 lipca. Na dzień dzisiejszy sytuacja kadrowa nie wygląda jednak zbyt ciekawie i wiele wskazuje na to, że trener będzie musiał budować skład od podstaw. Chodzą również słuchy, że prawdopodobna jest opcja oparcia składu o juniorów.