Polkowiczanie nie sprostali piłkarzom Górnika Wałbrzych

0
1247

Lider rozgrywek trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej okazał się za mocny dla podopiecznych Jarosława Pedryca i wywiózł z Polkowic komplet punktów. W hitowym spotkaniu 12. kolejki KS KGHM Zanam Polkowice musiał uznać wyższość Górnika Wałbrzych i przegrał 1:3. W chwili obecnej polkowiczanie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

Mecz KS KGHM Zanam Polkowice z Górnikiem Wałbrzych był starciem dwóch zespołów z czołówki tabeli trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Polkowiczanie zamierzali wykorzystać atut własnego boiska i sięgnąć po trzy punkty, jednak rywalem był znajdujący się w dobrej formie i liderujący w rozgrywkach Górnik Wałbrzych. Jedno było pewne – ten mecz zapowiadał się niezwykle interesująco.

Lepiej w sobotnie spotkanie weszli zawodnicy z Wałbrzycha. Podopieczni trenera Roberta Bubnowicza wyszli na prowadzenie w 20. minucie gry. Wszystko to za sprawą Grzegorza Michalaka, który znalazł sposób na bramkarza polkowiczan. Dziewięć minut przed końcem pierwszej odsłony gospodarze doprowadzili do remisu. Piłkę do bramki wałbrzyskiego zespołu skierował Krzysztof Drzazga i do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 1:1.

Druga odsłona rozpoczęła się źle dla zawodników Jarosława Pedryca. Już pięć minut po wznowieniu z boiska usunięty został Mariusz Szuszkiewicz, który obejrzał drugą żółtą kartkę. Brak jednego zawodnika był z pewnością ułatwieniem dla wałbrzyszan, którzy w 70. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Sawicki. Nie minęła minuta, a przyjezdni prowadzili już 3:1. Autorem pięknego trafienia był Marcin Orłowski, dla którego był to już trzynasty gol w bieżących rozgrywkach. Polkowiczanie próbowali jeszcze odpowiedzieć, ale wynik meczu nie uległ już zmianie. Trzy punkty powędrowały do Wałbrzycha.

Kolejnym przeciwnikiem piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice będzie Piast Żmigród. Obecnie dziewiąta drużyna rozgrywek trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej przegrała w miniony weekend z rezerwami Miedzi Legnica i znajduje się w strefie spadkowej. Tydzień później do Polkowic zawita Zagłębie II Lubin, co zapowiada kolejne ciekawe spotkanie i spore emocje na stadionie przy ul. Kopalnianej.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Górnik Wałbrzych 1:3 (1:1)
Bramki: Drzazga 36 – Michalak 20, Sawicki 70, Orłowski 71

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Fryzowicz, D. Wacławczyk, K. Wacławczyk (78. Karmelita), Magdziak (51. Karpiński), Drzazga (78. Jurak), Bancewicz, Dziedzina, Szuszkiewicz, Galas.

Górnik Wałbrzych: Jarosiński – Michalak, Tyktor, Surmaj (81. Tatuśko), Migalski (60. Sobiesierski), Morawski, Rytko, Oświęcimka, Sawicki, Michalak (73. Radziemski), Orłowski.