SPR Chrobry Głogów zdeklasowany w starciu z Azotami Puławy

0
1136
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-63

Czarna seria głogowskich szczypiornistów nadal trwa. Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów polegli w meczu 7. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z KS Azotami Puławy aż 26:35. Dla podopiecznych duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki była to kolejna porażka w bieżących rozgrywkach. Wynik ten sprawił, że głogowianie zajmują obecnie dziesiąte miejsce w ligowej tabeli.

Głogowianie we własnej hali nie zdobyli w tym sezonie ani jednego punktu. Szansą na poprawę dorobku było sobotnie spotkanie z KS Azotami Puławy, jednak zespół z Głogowa nie był faworytem w tej konfrontacji. Przyjezdni to obecnie trzecia drużyna w ligowej tabeli i to im dawano więcej szans na zwycięstwo w tym spotkaniu. Jak pokazał wynik końcowy – było w tym sporo racji.

Podopieczni Ryszarda Skutnika szybko ruszyli do ataku i już po trzech minutach prowadzili 3:0 Początek meczu potwierdził, że KS Azoty Puławy przyjechały do naszego miasta po komplet punktów i mają zamiar ten cel zrealizować. Głogowianie próbowali wprawdzie utrzymać kontakt, jednak zbliżyć się na więcej niż dwa trafienia rywale nie pozwalali. W 20. minucie przewaga przyjezdnych wzrosła już do sześciu punktów i ciężko było wierzyć w korzystne rozstrzygnięcie tego pojedynku.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni nadal kontynuowali swoją dobrą grę, a podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki nie mogli znaleźć sposobu na rozpędzonych puławian. Z minuty na minutę przewaga gości wzrastała i głogowski zespół mógł jedynie liczyć na jak najłagodniejszy wymiar kary. Pod koniec spotkania pojawił się moment lepszej gry w wykonaniu SPR Chrobrego Głogów, który rzucił kilka bramek i dzięki temu poległ jednocyfrową różnicą punktową. Szczypiorniści z Puław byli zdecydowanie lepszym zespołem i zasłużenie wywieźli z głogowskiej hali komplet punktów. W chwili obecnej drużyna z Głogowa zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

SPR Chrobry Głogów – KS Azoty Puławy 26:35 (13:19)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Płócienniczak, Sadowski 2, Bąk, Babicz 2, Gujski 2, Tylutki 1, Sobut 2, Kubała 3, Świtała 9, Kandora 3, Jurecki 2.
Kary: 4 min.
Karne: 4/7.

Azoty: Bogdanov, Zapora, Krupa – Orzechowski 5, Kubisztal 1, Przybylski 1, Krajewski 4, Masłowski 3, Kowalczyk 1, Prce 9, Sobol 4, Kuchczyński 1, Skrabania 4, Petrovsky 2, Grzelak.
Kary: 6 min.
Karne: 1/1.

Kary: SPR Chrobry 4 min. (Kandora, Sadowski – po 2 min.); Azoty 6 min. (Kubisztal, Petrovsky, Kowalczyk – po 2 min.).

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz – Jakub Tarczykowski (Szczecin).

Widzów: 1 100 (w tym kilka osób z Puław).