Świetne występy tenisistów GTT w Kłodzku i Zielonej Górze

0
1162

Kolejne udane starty mają za sobą reprezentanci Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. W Kłodzku rozegrano Ogólnopolski Turniej „Sprawni-Razem”, który zakończył się zwycięstwem Mateusza Stusińskiego. Trzecie miejsce podczas zawodów w Zielonej Górze wywalczyła natomiast Adrianna Kluska. To kolejne w ostatnim czasie dobre występy głogowskich tenisistów w ogólnopolskich turniejach.

Zgrupowanie przed Mistrzostwami Polski „Sprawni-Razem” odbyło się w dniach 3-12.06 w Głogowie. Kadra narodowa szlifowała tu formę przed zawodami, które w miniony weekend rozegrano w Kłodzku. Do walki o zwycięstwo stanęło 35 tenisistów ze Słupska, Czerska, Kłodzka, Polanicy oraz Głogowa. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe reprezentowane było przez dwóch zawodników – Mateusza Stusińskiego oraz Mateusza Szajka. W mistrzostwach nie wziął natomiast udziału ubiegłoroczny mistrz, Piotr Tomaszewski, który przebywa w szpitalu.

Mistrzostwa w Kłodzku zakończyły się wielkim sukcesem Mateusza Stusińskiego. Zawodnik GTT pokonał w finale Kamila Konkiela (Słupsk) i zasłużenie stanął na najwyższym stopniu podium zawodów. Głogowianie startowali również w deblu. W grze podwójnej para Stusiński – Szajek dotarła do finału, lecz tam musiała uznać wyższość dwójki ze Słupska. Podczas imprezy zawodnicy mieli również czas na relaks. Po każdym dniu zmagań tenisiści korzystali z turystycznych atrakcji regionu. – „Był to kolejny udany wyjazd pod względem sportowym jak i poznawczym” – ocenił trener Andrzej Kulhawik.

Świetny start zanotowała także Adrianna Kluska, która wzięła udział w turnieju rangi WTK o Puchar Prezesa Związku Tenisa Województwa Lubuskiego do lat 12. W Zielonej Górze młoda zawodniczka Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego pokazała się z bardzo dobrej strony i zakończyła zawody na trzecim miejscu. Pierwsze trzy spotkania głogowianka zakończyła zwycięstwami. Pokonała ona kolejno: Katarzynę Trochę (AZS AWF Wrocław) 6:1, 6:1, Julię Kowalczyk (GKT Nafta Zielona Góra) 6:3, 2:6, 10:6 oraz Oliwię Sikorę (Bydgoska Akademia Tenisowa) 6:3, 6:2.

W walce o finał zawodniczka GTT musiała uznać wyższość Hanny Piotrowskiej (TKS Kros Tarnowo Podgórne), przegrywając 6:4, 6:7 (12:14), 8:10. W meczu o brązowy medal młoda głogowianka pokonała Anielę Ostraszewską 6:4, 7:5 i ostatecznie została sklasyfikowana na najniższym stopniu podium. Dla Adrianny Kluski był to kolejny klasyfikacyjny turniej, z którego wróciła z pucharem i cennymi punktami do rankingu PZT.

Wszystkim reprezentantom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gratulujemy udanych startów i bardzo dobrych wyników na kortach. Jednocześnie życzymy im powodzenia w kolejnych zawodach i jak najwięcej miejsc na podium.