Piłka nożna: Baraże o drugą ligę nie dla polkowiczan

0
1259

KS KGHM ZANAM Polkowice nie zagra w barażowym dwumeczu o awans do drugiej ligi z Polonią Warszawa. Podopieczni Jarosława Pedryca przegrali wczorajszy dodatkowy mecz z Górnikiem Wałbrzych 1:2 i to rywale staną przed szansą promocji do wyższej ligi.

W trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej doszło do niecodziennej sytuacji. KS KGHM ZANAM Polkowice oraz Górnik Wałbrzych zgromadziły tyle samo punktów i taki sam bilans bramkowy, a rozstrzygnięcia nie przyniosły też bezpośrednie konfrontacje. W związku z tym potrzebny był dodatkowy mecz, który miał zadecydować, która ekipa zmierzy się ze zwycięzcą grupy łódzko-mazowieckiej, Polonią Warszawa. Trzecie w tym sezonie spotkanie polkowiczan z wałbrzyszanami rozegrano na neutralnym terenie w Trzebnicy.

KS KGHM ZANAM Polkowice przystąpił do meczu w nieco okrojonym składzie. Kontuzje wykluczyły bowiem z gry Mateusza Magdziaka i Macieja Bancewicza, natomiast z urazami na ławce rezerwowych usiedli Rafał Karmelita oraz Wojciech Galas. Spotkanie lepiej rozpoczęli wałbrzyszanie. Po upływie niecałych dziesięciu minut spadkowicz z drugiej ligi prowadził 1:0. Dośrodkowanie Dominika Radziemskiego wykończył Marcin Orłowski i podopieczni trenera Pedryca musieli odrabiać straty.

W kolejnych minutach nadal napierał zespół Górnika Wałbrzych. Ponownie przed szansą na zdobycie bramki stanął Orłowski, ale tym razem trafił w poprzeczkę. Chwilę wcześniej uderzał Tyktor, ale dobrą interwencją popisał się golkiper polkowiczan. Przed przerwą jeszcze jedną szansę miał strzelec bramki, Orłowski. Futbolówkę z linii wybili jednak obrońcy ekipy z Polkowic.

Po zmianie stron znów lepiej zaczęli wałbrzyszanie. W 53. minucie na listę strzelców po raz drugi wpisał się Marcin Orłowski. Bramka ta spowodowała, że trener Jarosław Pedryc dokonał zmian w zestawieniu swojej drużyny. Polkowiczanie złapali kontakt w 69. minucie po strzale Roberta Dziedziny, jednak więcej w tym meczu już nie ugrali. Spotkanie zakończyło się wygraną Górnika Wałbrzych i to ten zespół zagra barażowy dwumecz z Polonią Warszawa.

KS KGHM ZANAM Polkowice nie ma jednak powodów do wstydu. Drużyna przystąpiła do rozgrywek w roli beniaminka i do samego końca walczyła o baraże. Przed zespołem zasłużone wakacje, a zaraz po nich przygotowania do kolejnego sezonu.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Górnik Wałbrzych  1:2 ( 0:1 )
Bramki: Dziedzina  69 – Orłowski 9, 53

KS KGHM ZANAM Polkowice: Primel –  Dziedzina, Wacławczyk,  Sworacki, Famulski (67. Galas),   Fryzowicz, Szuszkiewicz,   Hempel,  Kasiński (59. Karmelita),  Karpiński(58. Bobkiewicz – 80 min. cz.k.) – Szymik.

Górnik Wałbrzych: Jarosiński (82. Jaroszewski) – Rytko,  Tyktor, G. Michalak,  Surmaj (90. Krzymiński) – Radziemski,  Oświęcimka, Woźniak (69. Migalski),  Krawiec( 62 Michalak), Sawicki –  Orłowski.