Pierwszy mecz – pierwsze zwycięstwo! Chrobry Głogów – Zagłębie Lubin 28:24

0
1147

W minioną niedzielę odbył się pierwszy mecz PGNiG Superligi, podczas którego głogowscy szczypiorniści podejmowali drużynę Zagłębia Lubin. Derby zakończyły się wynikiem 28:24 dla Chrobrego Głogów.

W niedzielny wieczór głogowska hala widowiskowo-sportowa po brzegi wypełniona była kibicami, którzy oczekiwali sportowego spektaklu pełnego emocji. I nie zawiedli się. Choć pierwsza bramka padła dopiero w 7. minucie spotkania, to wrażeń w pierwszym meczu Superligi zdecydownie nie brakowało. Od początku oba zespoły walczyły zacięcie, nie brakowało błędów w ataku, jednak niezwykle skuteczny okazał się głogowski bramkarz Rafał Stachera. Zdobywcą pierwszej bramki spotkania był Adam Babicz. Chwilę później wyrównało Zagłębie. Gościom udało się nawet wyjść na jednobramkowe prowadzenie, jednak żadna z drużyn nie uzyskała przewagi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 10:10

Drugą część spotkania bramką rozpoczęła drużyna Zagłębia. Kolejne kilka minut przyniosły trafienia padające na zmianę od obu drużyn. Sytuacja nabrała rozpędu w 37 minucie, kiedy to sygnał do ataku dał Krzysztof Tylutki. Następne dwa celne trafienia padły z ręki Jakuba Łucaka, jedną bramkę dołożył Rafał Biegaj. Głogowska drużyna poczuła się znacznie pewniej i przewaga Chrobrego stawała się coraz bardziej widoczna. Głogowscy szczypiorniści grali mocno w obronie i potrafili skutecznie wykorzystywać potknięcia derbowych rywali. Mecz zakończył się wynikiem 28:24. Wśród głogowskiej drużyny efektowną grę prezentowali m.in. Babicz, Kandora, Łucak i Świtała, jednak jak stwierdził po meczu Rafał Stachera – to spotkanie wygrał zespół!

2014-09-07 SPR ChG - Zagłębie Lubin @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 20

Jednak zdecydowanie największe emocje towarzyszyły kontuzji Jakuba Łucaka, który podczas ataku na bramkę niefortunnie postawił nogę co spowodowało, że prawe kolano ”uciekło mu do środka’. ‘ Kontuzja okazała się na tyle poważna, że ambulansem zabrano piłkarza do szpitala. Po badaniach przeprowadzonych 8. września okazało się, że niestety Kuba Łucak ma zerwane wiązadła przednie prawego kolana. Dziś ma się odbyć zabieg, a następnie wielomiesięczna rehabilitacja głogowskiego zawodnika. Powrót piłkarza na boisko przewidywany jest najwcześniej na koniec sezonu.

Po wygranych derbach kibice Chrobrego liczą na kolejne zwycięstwo. Świetną do tego okazją będzie spotkanie głogowian z drużyną Pogoń Szczecin, który to mecz rozegrany zostanie już za dwa dni, 12. września.

KS SPR CHrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 28:24 (10:10)

CHROBRY GLOGÓW: Kapela – Witkowski, Płócienniak, Świtała 5, Mochocki, Łucak 4, Gujski 1, Tylutki 2, Biegaj 5, Babicz 3, Kandora 2, Świątek 6.

ZAGŁĘBIE LUBIN: Małecki, Shamrylo – Stankiewicz 2, Gumiński 3, Rosiek 1, Przysiek 8, Kużdeba 1, Marciniak, Szymyślik 1, Halilbegovic 3, Paluch 1, Bartczak 4.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z niedzielnego meczu.