Pierwsze zwycięstwo Chrobrego Głogów w CLJ! Wygrana w Lubinie!

0
1259

Piłkarze Chrobrego Głogów odnieśli pierwsze zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów. W zaległym spotkaniu 2. kolejki pomarańczowo-czarni wygrali wyjazdowe derby z Zagłębiem Lubin 2:1! Autorami bramek dla podopiecznych Pawła Rząsy byli Alan Wojtaszek oraz Damian Stachurski. – „Do końca już umiejętnie się broniliśmy. Brawa za to dla całej drużyny” – ocenił trener głogowian.

Dla Chrobrego Głogów było to piąte spotkanie w Centralnej Lidze Juniorów. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany jakiś czas temu, jednak przesunięto go, co sprawiło, że obie drużyny stanęły naprzeciwko siebie dopiero teraz. Faworytem konfrontacji byli gospodarze. Futbol kolejny raz pokazał jednak, że jest nieprzewidywalną grą, bo komplet punktów powędrował do Głogowa.

Strzelanie w 39. minucie rozpoczął Alan Wojtaszek. Do przerwy pomarańczowo-czarni prowadzili na trudnym terenie 1:0. Po zmianie stron stan rywalizacji podwyższył Damian Stachurski i głogowianie zrobili kolejny krok w kierunku derbowego sukcesu. Lubinianie starali się zniwelować straty, ale stać ich było jedynie na trafienie z rzutu karnego. Podopieczni trenera Rząsy zdołali utrzymać się na prowadzeniu i odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo.

„Zagłębie to bardzo mocny zespół, ale pierwsza połowa była wyrównana. Mieliśmy wtedy kilka sytuacji, między innymi Przemysława Siudaka czy Damiana Stachurskiego, przy czym bardzo dobrze interweniował bramkarz Zagłębia. W składzie dokonaliśmy przed tym spotkaniem korekty, od początku zagrał Alan Wojtaszek, i to on dał nam prowadzenie. Bardzo się cieszymy. W drugiej części gospodarze chcieli odrobić straty i mocno nas przycisnęli. My wyprowadzaliśmy groźne kontry. Jedną z trzech wykorzystał Damian Stachurski. Do końca już umiejętnie się broniliśmy. Brawa za to dla całej drużyny” – skomentował po końcowym gwizdku Paweł Rząsa.

Po pięciu spotkaniach pomarańczowo-czarni zajmują 12. miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Głogowianie mają w swoim dorobku pięć punktów. W tym sezonie czeka ich jednak bardzo trudne zadanie, bo utrzymanie zapewnią sobie tylko drużyny z najlepszej szóstki. Spowodowane jest to reformą młodzieżowych rozgrywek, które zostaną połączone w jedną, ogólnopolską grupę.

ZAGŁĘBIE LUBIN – CHROBRY GŁOGÓW 1:2 (0:1)

0:1 Wojtaszek 39
0:2 Stachurski 57
1:2 Kruk 76 (k)

ZAGŁĘBIE (wyjściowy): Stec – Warpas, Kruk, Szukiełowicz, Bogacz, Slisz, Borkowski, Grychtolik, Czuban, Karbownik, Brzeżowski.

CHROBRY: Skóra – Magdziak, Pietrzczyk, Skiba, Żołądziewski (46. Jóźwiak), Kotyla, Dybizbański (77. Tupiec), Siudak (90. Mróz), Wojtaszek (70. Zawidzki), Flis, Stachurski.