Notoryczny włamywacz ujęty przez głogowską policję

0
891

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Głogowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Jego łupem padły elektronarzędzia o wartości 16,7 tys zł. Przestępstwa dopuścił się wspólnie 16-latkiem, który w tym czasie nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Policjanci odzyskali skradzione narzędzia. Decyzją sądu 28-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do włamania i kradzieży doszło w dniu 5 czerwca 2017. Już nazajutrz policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Głogowie  zatrzymali podejrzanego 28-latka i jego pomocnika. Ten nie działał sam, pomagał mu 16-latek, również mieszkaniec Głogowa.  Nastolatek w tym czasie nie powrócił do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Wspólnie włamali się do magazynu jednej z firm na terenie miasta, skąd skradli markowe elektronarzędzia o wartości 16,7 tys zł. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty.

28-latek to osoba dobrze znana policjantom. Był już karany za podobne przestępstwa. Policjanci ustalili, że jest również sprawcą kilku innych włamań i kradzieży. Ukradł min. kamerę ze sklepu oraz sprzęt komputerowy z gabinetu lekarskiego. Działał w warunkach recydywy. 

Na wniosek policji i prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Grozi mu zwiększeniu kary w związku z działaniem w warunkach recydywy. Nieletni 16-latek, został umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. O jego dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.