Skuteczny Krzysztof Drzazga, zwycięski KS KGHM Zanam Polkowice

0
1450

Zwycięstwem 2:0 zakończył się środowy mecz piłkarzy KS KGHM Zanam Polkowice, w którym rywalem była Polonia-Stal Świdnica. Bohaterem spotkania rozegranego w ramach 5. kolejki dolnośląsko-lubuskiej trzeciej ligi był autor dwóch trafień, Krzysztof Drzazga.

Po sobotniej porażce ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, polkowiccy piłkarze powrócili na stadion przy ul. Kopalnianej i stanęli do walki o czwarte zwycięstwo w bieżącym sezonie. Rywalem była Polonia-Stal Świdnica, zespół z którym podopieczni Jarosława Pedryca rywalizowali w letnim okresie przygotowawczym. Sparingowy mecz zakończył się pewnym zwycięstwem polkowiczan (3:0), a sympatycy beniaminka trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej liczyli na podobny rezultat w ligowej rywalizacji.

Piłkarze obu zespołów stworzyli przy ul. Kopalnianej naprawdę dobre widowisko. Polkowiczanie otworzyli wynik spotkania w 12. minucie, kiedy dobre dogranie Karola Fryzowicza wykorzystał Krzysztof Drzazga. Przyjezdni starali się doprowadzić do wyrównania, jednak w bramce gospodarzy świetnie spisywał się Sebastian Szymański, który swoimi interwencjami nie dopuścił do utraty gola. Pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się jednobramkowym prowadzeniem polkowiczan.

W drugiej odsłonie gra przenosiła się z jednego pola karnego na drugie, co sprawiło, że kibice zgromadzeni na polkowickim stadionie nie mieli powodów do narzekań. W 76. minucie czerwoną kartkę za atak bez piłki obejrzał Ariel Famulski i w końcówce podopieczni Jarosława Pedryca musieli sobie radzić w osłabieniu. Miejscowi doskonale sobie poradzili w ostatnich minutach, a poza dobrą postawą w defensywie, popisali się również w ataku. W 85. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Drzazga, który zapewnił polkowiczanom dwunasty punkt w obecnych rozgrywkach trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Środowe trafienia napastnika KS KGHM Zanam Polkowice sprawiły, że z siedmioma bramkami na koncie jest on najlepszym strzelcem w całych rozgrywkach.

Kolejnym rywalem podopiecznych Jarosława Pedryca będą Budowlani Lubsko (6 września). W Polkowicach trzecioligowiec zagra w następny weekend (12-13 września), kiedy zmierzy się z rezerwami Śląska Wrocław. Po pięciu kolejkach, KS KGHM Zanam Polkowice zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

KGHM ZANAM Polkowice – Polonia Stal Świdnica 2:0 (1:0)
Bramki: Drzazga 12, 85

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Fryzowicz, Dziedzina, Magdziak, Drzazga (86. Kasiński), Bancewicz (88. Karpiński), Famulski, Galas (73. Karmelita), Szuszkiewicz.

Polonia Stal-Świdnica: Stitou – Jaros (88. Skrypak), Salamon (46. Luber), Sudoł, Truszczyński (82. Morawski), Marszałek, Sowa (74. Kohut), Borowy, Gładysz, Kukla, Tarnov.