Miedź Legnica wróciła z Kluczborka z jednym punktem

0
1118

Piłkarze Miedzi Legnica wywalczyli jeden punkt w Kluczborku, gdzie zremisowali z MKS-em 2:2. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza, jednak na początku drugiej połowy na prowadzenie wyszli gospodarze. Wynik meczu ustalił w 65. minucie Petteri Forsell.

Faworytem tego spotkania byli zawodnicy Miedzi Legnica, jednak lepiej w mecz weszli miejscowi. Już w 9. minucie groźnie uderzał Radosław Kursa, ale futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Legniczanie zaatakowali w kolejnych minutach, ale znów dobrą sytuację stworzyli sobie zawodnicy z Kluczborka. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Gondek, ale góra był golkiper Miedzianki. Chwilę później odpowiedzieli podopieczni trenera Tarasiewicza. Na listę strzelców wpisał się Paul Batin i było 1:0 dla gości.

Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. W 35. minucie strzelał Michał Szewczyk, futbolówkę odbił bramkarz Miedzi, jednak dobitka Gondka była już skuteczna. Kilka minut po przerwie MKS Kluczbork prowadził już 2:1. Celną główką popisał się Michał Kojder i to miejscowi mieli więcej powodów do radości.

Legniczanie odpowiedzieli dwanaście minut później. Indywidualną akcję przeprowadził Forsell, który pokonał golkipera miejscowych i trafił na 2:2. W kolejnych minutach próbowały obie ekipy. Jedni i drudzy stworzyli sobie sytuacje strzeleckie, ale mecz zakończył się podziałem punktów.

Po dwóch kolejkach legniczanie mają w swoim dorobku cztery oczka. Kolejny mecz Miedź rozegra 12 sierpnia na własnym stadionie, a jej rywalem będzie Olimpia Grudziądz. Liderem rozgrywek jest Podbeskidzie Bielsko-Biała. Spadkowicz z Ekstraklasy wygrał oba spotkania i ma na koncie komplet punktów.

MKS Kluczbork Miedź Legnica 2:2 (1:1)
0:1 – Batin 25′
1:1 – Gondek 35′
2:1 – Kojder 53′
2:2 – Forsell 65′

Składy:

MKS Kluczbork: Oskar Pogorzelec – Adam Orłowicz, Radosław Kursa, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz – Patryk Gondek (89′ Sebastian Deja), Rafał Niziołek, Robert Tunkiewicz, Bartłomiej Olszewski, Michał Szewczyk (79′ Paweł Kubiak) – Michał Kojder (71′ Maciej Kowalczyk).

Miedź Legnica: Paweł Kapsa – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Hunter Gorskie – Michał Bartkowiak, Damian Rasak, 7. Łukasz Garguła (70′ Adrian Łuszkiewicz), Petteri Forsell, Oscar Martin (83′ Jakub Chrzanowski) – Paul Batin.

Żółte kartki: Gondek, Kubiak (MKS) oraz Bartkowiak, Oskar, Łuszkiewicz (Miedź).\