Medalowe starty pływaków Wankana Legnica w MP Juniorów Młodszych

0
1215

Po raz kolejny pływacy klubu Wankan Legnica powiększyli swój medalowy dorobek. W miniony weekend podopieczni trenera Janusza Widomskiego wystartowali w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych dla piętnastolatków, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Legniczanie startowali też w zawodach czternastolatków w Olsztynie.

Impreza w Gorzowie Wielkopolskim została zorganizowana przez Polski Związek Pływacki oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne „Słowianka”. Do walki o medale stanęło 571 pływaków, którzy reprezentowali łącznie 142 kluby z całej Polski. W mistrzostwach dwa medale wywalczyła Kornelia Fiedkiewicz. Zawodniczka prowadzona przez trenera Janusza Widomskiego stanęła na najwyższym stopniu podium na 50 metrów stylem dowolnym, a także wywalczyła brązowy krążek na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. W imprezie startowały też trzy inne pływaczki Wankana LegnicaKarolina Ciesiul, Patrycja Faryna oraz Julita Węglicka.

W Olsztynie odbyły się natomiast Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych dla czternastolatków. W zawodach wzięli udział Filip Kaczmarek oraz Paulina Wielińska. Reprezentant Wankana Legnica zajął drugie miejsce w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym, a jego wynik to 27:74s. Cała impreza przyciągnęła 624 zawodników ze 146 klubów. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji i W-M OZP w Olsztynie.

Wyniki Wankana podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 15-lat:
Karolina Ciesiul:
200 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 2:24.75 s – rekord życiowy – FINAŁA B – REKORD KLUBU
100 m stylem zmiennym uzyskując rezultat 1:10.72 s – rekord życiowy

Patrycja Faryna:
50 m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0:35.50 s – rekord życiowy – REKORD KLUBU
100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 1:02.46 s – rekord życiowy

Kornelia Fiedkiewicz:
50 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:26.03 s – rekord życiowy – FINAŁ A – I miejsce – REKORD KLUBU
100 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 1:08.75 s – rekord życiowy – rekord klubu
50 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:28.53 s – rekord życiowy – FINAŁ A – IV miejsce – REKORD KLUBU
100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:57.22 s – rekord życiowy – FINAŁ A – III miejsce – REKORD KLUBU
50 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:30.87 s – FINAŁA B

Julita Węglicka:
200 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 2:35.75 s – rekord życiowy
50 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:33.95 s – rekord życiowy
200 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 2:51.38 s – rekord życiowy

Sztafeta kobiet 4 x 100m zmienny 4:38.44s – miejsce V – REKORD KLUBU
Karolina Ciesiul, Patrycja Faryna, Julita Węglicka oraz Kornelia Fiedkiewicz.

Sztafeta kobiet 4 x 100m dowolny 4:07.52 – miejsce IV – REKORD KLUBU
Patrycja Faryna, Julita Węglicka, Karolina Ciesiul, Kornelia Fiedkiewicz.

Sztafeta kobiet 4 x 100m dowolny 9:15.18 – miejsce VII – REKORD KLUBU

Wyniki Wankana podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14-lat:

Filip Kaczmarek:
50 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:26.07 s – rekord życiowy – FINAŁ B
50 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:27.74 s – rekord życiowy FINAŁ A – II miejsce
50 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:29.41 s – rekord życiowy FINAŁ A – VII miejsce
100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:57.63 s – rekord życiowy – FINAŁ B – rekord klubu

Paulina Wielińska:
50 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:28.49 s – rekord życiowy – FINAŁ B
200 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 2:11.39 s – rekord życiowy – FINAŁ A – X miejsce– rekord klubu
200 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 2:32.69 s – rekord życiowy – FINAŁ B– rekord klubu