Lokalni przedsiębiorcy rozpoczęli akcję „Kupuj w Głogowie”

0
3255
zdjęcie 2014-05-12-akcja-kupuj-w-Głogowie-Maciej-Junke@Głogów-001

Ponad tysiąc ulotek rozdali lokalni przedsiębiorcy, w ostatnią sobotę, informując głogowian o akcji „Kupuj w Głogowie”. Już 20 maja dostępne będą karty lojalnościowo-rabatowe, dzięki którym ich użytkownicy będą korzystać z promocji i zniżek. Rabaty będą obowiązywać w kilkudziesięciu głogowskich sklepach i firmach, których właściciele przyłączyli się do Akcji.

Koncert zorganizowany przez KGHM z okazji Dnia Hutnika stał się okazją dla lokalnych przedsiębiorców do promocji ich akcji „Kupuj w Głogowie”. Do akcji, która ma na celu przyciągnąć klientów do małych, lokalnych sklepów i firm włączyło się kilkudziesięciu właścicieli firm i sklepów z Głogowa.

To, czym lokalne firmy chcą przyciągnąć mieszkańców Głogowa ma być Karta Klienta. Będzie to karta, którą głogowianie dostaną za darmo i która umożliwi im korzystanie z rabatów we wszystkich sklepach, biorących udział w akcji.

W sobotę kilkunastu przedsiębiorców przekazywało mieszkańcom informacje na temat akcji. Rozdano ponad 1000 ulotek informacyjnych.

„Na tym etapie naszych działań chcieliśmy rozmawiać z mieszkańcami i informować ich jak ważna są te działania także dla lokalnej społeczności. Wiemy, że nie wszyscy są świadomi, że kupując lokalnie sprawiają, że podatki pozostają w Głogowie, a co za tym idzie poprawiają warunki swoje i swoich rodzin. Powiększając pulę pieniędzy w miejskiej kasie mogą wpływać na tworzenie miejsc pracy i rozwój miasta” – mówi Maciej Junke, rzecznik Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz pomysłodawca i Akcji.

Już 20 maja 5 tysięcy kart zostanie rozdystrybuowanych. Tego dnia ruszy też strona internetowa, na której będą na bieżąco dostępne informacje gdzie i jaki rabat firmy udzielają. Dzięki udostępnionemu przez mieszkańca adresowi email będą oni otrzymywać informacje o nowych rabatach i promocjach.

„Karty będą rozdawane poprzez rejestrację na portalu oraz w redakcji Głogowiaka Ekstra” — informuje Maciej Junke.

Przypomnijmy, że akcja ma wsparcie wśród lokalnych władz samorządowych, w tym Prezydenta Głogowa.