Lider znów potwierdził klasę! Sobieski Żagań – SPS Chrobry Głogów 0:3

0
1225

Kolejna wygrana bez straty seta – siatkarze SPS Chrobrego Głogów wywalczyli niezwykle cenne zwycięstwo na parkiecie w Żaganiu i w dalszym ciągu są liderem drugoligowej grupy IV. Pomarańczowo-czarni pokonali lubuski zespół 3:0. Największe problemy gospodarze sprawili w drugim secie. Tę partię głogowianie zwyciężyli 28:26. W dwóch pozostałych wygrywali do 19.

Spotkanie w Żaganiu zapowiadane było jako trudna przeprawa dla siatkarzy SPS Chrobrego Głogów. WKS Sobieski wygrał na parkiecie hali sportowej SP12, więc podopieczni Dominika Walencieja stanęli przed okazją do zrewanżowania się. Ponadto głogowianie liczyli na przedłużenie zwycięskiej serii. Zadanie to zostało wykonane w 100%, bo pomarańczowo-czarni nie dość, że wygrali, to na dodatek nie stracili ani jednego seta!

W pierwszej partii głogowianie wygrali 25:19. Dobre wejście w spotkanie dało im komfort przed kolejną rozgrywką. Podopieczni trenera Dominika Walencieja od początku pokazali, że do Żagania przyjechali po pełną pulę i stopniowo realizowali swoje założenia na boisku. W drugim secie WKS Sobieski-Arena Żagań postawił znacznie trudniejsze warunki. Wyrównana odsłona zakończyła się jednak zwycięstwem SPS Chrobrego. Pomarańczowo-czarni zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i po zaciętej walce, zwyciężyli 28:26.

W trzecim secie drużyna z Głogowa nie dała większych szans przeciwnikom. Lider drugoligowej grupy IV kontrolował przebieg wydarzeń i systematycznie robił swoje. Wszystko to miało przełożenie na wynik. Partia numer trzy zakończyła się wygraną SPS Chrobrego 25:19, a cały mecz rezultatem 3:0.

„Cały tydzień się szykowaliśmy, żeby zrobić dobrą robotę w meczu. Udało się. Chcieliśmy przyjechać i pokazać dobrą siatkówkę w naszym wykonaniu. Tym razem nam to wyszło. Poprzedni mecz przegraliśmy z Sobieskim na swoim terenie 1:3, więc chcieliśmy pokazać im tu klasę i że to był przypadek, że wygrali u nas” – powiedział w pomeczowej rozmowie z Radiem Zachód kapitan SPS Chrobrego Głogów, Marcin Brzeziński.

Przed siatkarzami SPS Chrobrego Głogów dłuższa przerwa w rozgrywkach. Do gry pomarańczowo-czarni powrócą 7 stycznia domowym meczem z AZS-em UAM Poznań. Po dwunastu meczach głogowianie są liderem tabeli i mają trzy punkty przewagi nad zespołem z Nowej Soli.