„Kto pierwszy strzeli ten wygra” – Ireneusz Mamrot

0
1182

Mecz do jednej bramki. Taki obraz gry mieliśmy przyjemność zobaczyć w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Głogowie. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pokonali na własnym boisku Polonię Bytom. Polonia, to rywal nie byle jaki. Warto zauważyć, że jeszcze dwa lata temu występował na poziomie ekstraklasy. Co obaj szkoleniowcy mieli do powiedzenia po ostatniej kolejce rundy jesiennej?

Ireneusza Mamrot, trener Chrobrego Głogów – Z ławki miałem takie wrażenie, że kto pierwszy strzeli, ten wygra. Do przerwy po jednej sytuacji, w dodatku nie stuprocentowej, szarpana gra. Przyznam, że wtedy to przeciwnik był więcej przy piłce. O bramce zadecydowała indywidualna akcja Mateusza Janeczki. Później mieliśmy jeszcze dwie stuprocentowe okazje, ale to już konsekwencja takiej, a nie innej gry Polonii. Dziękuję drużynie za charakter, bo do tej pory z reguły wygrywaliśmy mecze, w których byliśmy zespołem lepszym. Dziś pojedynek był wyrównany, więc tym bardziej cieszymy się z takiego rozwiązania. Wiemy też, jak ułożyła się tabela, dlatego te punkty są bardzo ważne.

Artur Skowronek, szkoleniowiec Polonii Bytom – Waga spotkania dla obu stron była duża i myślę, że było to widoczne w pierwszej połowie. Brakowało jakości w utrzymaniu się przy piłce, ciągłego prowadzenia piłki, akcje urywały się szybko… Być może wynikało to właśnie z tego ciężaru. Mimo wszystko nie mogę odmówić swoim chłopakom zaangażowania i chęci zdobycia na tym ciężkim terenie trzech punktów. Tak naprawdę nawet remis nas nie zadowalał. Długo wydawało się, że to mecz na 0:0. W chwili, gdy straciliśmy gola, postawiliśmy wszystko na jedną kartę, grając ustawieniem 3-4-3. Wtedy Chrobry swoim dobrym kontratakiem mógł jeszcze bardziej położyć nas na łopatki. Tymczasem do końca mieliśmy wiarę, że zrobimy przewagę w środku pola i znajdziemy tę jedną klarowną okazję. Było bardzo ciężko i tak się nie stało. W ciężkiej znaleźliśmy się też sytuacji. Tylko pracą możemy teraz to odrobić.