Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej! Chrobry pozostanie liderem!

0
1223

Przynajmniej przez trzy miesiące trwać będzie hegemonia piłkarzy nożnych Chrobrego Głogów w II lidze. W sobotę, podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pokonali spadkowicza z I ligi – Polonię Bytom 1-0, tym samym zapewniając sobie pozycję lidera przynajmniej do połowy marca przyszłego roku. Ostatnią bramkę tego roku zdobył Adam Samiec, który skutecznie wykorzystał rzut karny po faulu na Mateuszu Janeczce. Biorąc pod uwagę porażki dwóch zespołów będących tuż za naszymi plecami – Warta Pozna, Górnik Wałbrzych – punkty w tym spotkaniu są podwójnie cenne. Pomarańczowo-czarni na ligowe boiska powrócą dopiero 8 marca 2014 roku.

Nie było to łatwe i przyjemne dla oka spotkanie. Od pierwszych minut spotkania, oba zespoły grały bardzo uważnie w obronie i konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Żadna ze stron nie zamierzał agresywniej zaatakować, bo obie zdawały sobie sprawę z siły kontrataku rywala. Pierwsze 45 minut to wzajemne badanie się w środku pola. Lekką, wizualną przewagę uzyskała Polonia, która sprawiała wrażenie szybszej i bardziej dynamicznej drużyny.

Po przerwie, obraz gry uległ tylko delikatnej zmianie. Wciąż, żadna ze stron nie podejmowała ryzyka, które mogło by się skończyć utratą gola. Natomiast, z minuty na minutę goście jakby opadali z sił. W konsekwencji, głogowianie coraz odważniej poczynali sobie w ofensywie. Kluczowym momentem tego spotkania była indywidualna akcja Matusza Jeneczko w 76 minucie. Po odbiorze piłki, odważnie wbiegł w pole karne, gdzie dosłownie został przez rywala powalony na ziemię. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę, którą na bramkę zamienił Adam Samiec. Polonia, nie mając nic do stracenia rzucił się do ataku, z którego nie wiele wynikało, poza kontratakami pomarańczowo-czarnych. Głogowianie już w samej końcówce, dwukrotnie mogli podwyższyć wynik tego spotkania. W obu przypadkach zwycięsko wychodził bramkarz gości.

CHROBRY GŁOGÓW – POLONIA BYTOM 1:0 (0:0)

1:0 Samiec 76 (k)

CHROBRY: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalec, Szałek, Samiec, Machaj, Hałambiec, Ulatowski, Niewieściuk (23 Janeczko (90 Kuczer)), Sędziak (86 Ziemniak), Szczepaniak (86 Gancarczyk).

POLONIA: Mika – Banaś (76 Pietrycha), Odrzywolski, Broniewicz, Białkowski, Laskowski, Zalewski, Michalik (57 Walesa), Nowak, Setlak, Jarka (57 Paulista).