Koszykarki CCC Polkowice wygrały w Toruniu

0
1278

Charakter i wolę walki pokazały koszykarki CCC Polkowice, które wygrały mecz 2. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet w Toruniu. Polkowiczanki jeszcze 40 sekund przed końcem przegrywały różnicą trzech punktów, ale fantastyczna końcówka sprawiła, że przechyliły one szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Końcowy rezultat meczu to 71:69 dla „Pomarańczowych”.

Spotkanie w Toruniu należało do niezwykle wyrównanych. Obie drużyny wychodziły na prowadzenie, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. O tym, jak zacięty był to pojedynek najlepiej świadczy fakt, że przez całe 40 minut żaden z zespołów nie zbudował wysokiej przewagi punktowej. To pokazało, że na parkiecie spotkały się dwie bardzo dobre drużyny, a sam mecz mógł się podobać publiczności zgromadzonej na trybunach.

Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się zwycięstwem Energi Toruń, która wygrała 23:21. W drugiej kwarcie więcej do powiedzenia miały natomiast zawodniczki prowadzone przez Vadima Czeczuro. Polkowiczanki rozegrały bardzo dobre zawody i wygrały 19:11. Kolejna partia należała już jednak do gospodyń, które wygrały różnicą siedmiu punktów (20:13). O wyniku końcowym zadecydowała więc ostatnia kwarta, a dokładniej jej końcowe sekundy.

Na parkiecie w Toruniu polkowiczanki pokazały wielki charakter. „Pomarańczowe” zdołały odrobić straty i w ostatnich sekundach rywalizacji przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Czwarta kwarta zakończyła się wygraną CCC Polkowice 18:15, a cały mecz rezultatem 71:69.

Najlepiej punktującą zawodniczką w barwach polkowickiej drużyny była Marija Rezan, która rzuciła 17 oczek. Na uwagę zasługuje też fakt, że 11 zbiórek zanotowała Magdalena Leciejewska. Na parkiecie w Toruniu zadebiutowała natomiast Raisa Musina. W swoim premierowym spotkaniu w drużynie CCC Polkowice zdobyła 7 punktów i zanotowała 7 zbiórek.

Po dwóch meczach podopieczne Vadima Czeczuro są liderem rozgrywek z dorobkiem 4 punktów. W najbliższą sobotę (15 października) polkowiczanki zagrają we własnej hali, a rywalem będzie trzecie w tabeli JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. W minionej serii gier zespół ten pokonał przed własną publicznością Ostrovię Ostrów Wielkopolski 64:53. Początek meczu o godz. 19.

Energa Toruń – CCC Polkowice 69:71

(23:21, 11:19, 20:13, 15:18)

Energa Toruń: McBride 16, Cain 15, Gajda 13, Adamowicz 9, Morris 8, Szczepanik 6, Tłumak 2, Moore 0, Ivashchanka 0.

CCC Polkowice: Rezan 17, V Urbaniak 16,  Musina 14, Mayombo 7, R. Musina 7, Leciejewska 6, Idziorek 3, Gala 1, Ortiz 0.