Koniec zwycięskiej serii MKS-u Polkowice, pogrom w Bydgoszczy

0
1197

Jedenaście kolejnych zwycięstw – tyle wynosiła seria koszykarek MKS-u Polkowice, które pod wodzą trenera Vadima Czeczuro zanotowały komplet wygranych na parkietach Tauron Basket Ligi Kobiet. Każda passa musi się jednak kiedyś kończyć i stało się to w Bydgoszczy. W meczu na szczycie Artego pokonało MKS 80:44.

Świetna gra w ostatnich meczach sprawiła, że polkowiczanki jechały do Bydgoszczy jako wiceliderki ligowej tabeli. Artego to natomiast trzecia siła Tauron Basket Ligi Kobiet, co sprawiało, że sobotnia konfrontacja była szlagierem i zapowiadała się niezwykle interesująco. Wszyscy ci, którzy liczyli na zacięty i wyrównany pojedynek mocno się jednak zawiedli. Ambitne i agresywne bydgoszczanki nie pozwoliły zawodniczkom trenera Czeczuro na wiele i w wielkim stylu zgarnęły pełną pulę.

O pierwszej kwarcie sobotniego meczu wszyscy związani z polkowicką koszykówką będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Koszykarki MKS-u nie zdobyły w niej ani jednego punktu (!), przy 24 oczkach rzuconych przez bydgoszczanki. Gospodynie od początku narzuciły swój styl i zdecydowanie zdominowały rywalki, pokazując, że znakomita seria drużyny z Polkowic nie robi na nich wielkiego wrażenia.

Podopieczne Vadima Czeczuro problem ze zdobyciem punktów miały też w pierwszych minutach drugiej kwarty. Jako pierwsza trafiła Nicole C Michael, jednak tablica świetlna wskazywała wówczas rezultat 32:0 na korzyść bydgoszczanek! Tak olbrzymia przewaga w zasadzie przekreśliła szansę dolnośląskiej ekipy na korzystny wynik i znacznie przybliżyła Artego do oczekiwanego zwycięstwa.

Druga kwarta zakończyła się wygraną gospodyń 19:12. Wyrównany pojedynek toczył się w następnej odsłonie, w której także lepsze były bydgoszczanki (21:20). Ostatnia kwarta zakończyła się rezultatem 16:12 dla drużyny z Bydgoszczy, a cały mecz wynikiem 80:44. – „Przedtem wygraliśmy jedenaście spotkań z rzędu. Zdawałem sobie sprawę, że taka passa może się kiedyś skończyć, ale nie sądziłem, że nastąpi to w taki sposób. Będzie trzeba po powrocie do domu porozmawiać o tym na spokojnie z zawodniczkami, dlaczego tak się stało i znaleźć przyczynę tego problemu” – powiedział trener Vadim Czeczuro.

Sobotni mecz sprawił, że bydgoszczanki wyprzedziły zespół z Polkowic w ligowej tabeli i przynajmniej na kilkanaście godzin zasiadły w fotelu lidera. Kolejny mecz koszykarki MKS-u zagrają 23 stycznia. Wyjazdowym rywalem będzie Wisła Can-Pack Kraków.

Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 80:44 (24:0, 19:12, 21:20, 16:12)

Artego Bydgoszcz: Międzik 17, Reid 15, Carter 13, Koc 11, McBride 9 (11 as), Morris 7, Pawlak 4, Faleńczyk 2, Szybała 2.

MKS Polkowice: Gala 12, Greene 10, Nowacka 7, Diaz 5, Stankiewicz 4, Michael 4, Schmidt 2, Żukowska 0.