SPS Chrobry Głogów: Przegrali wygranego seta i musieli uznać wyższość Olimpii

0
1335

Udany rewanż za pierwszy mecz wzięli w sobotę na głogowskim parkiecie siatkarze STS Olimpii Sulęcin. Przedostatnia drużyna drugoligowej tabeli odniosła cenne zwycięstwo nad SPS Chrobrym Głogów 3:1 i dopisała ważne punkty do swojego konta. Kluczowy był czwarty set, w którym głogowianie mieli wysoką przewagę, a mimo to zwyciężyli przyjezdni.

Faworytem sobotniej rywalizacji w SP12 byli pomarańczowo-czarni. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika byli w dobrych nastrojach po wyjazdowej wygranej z Astrą Nowa Sól, natomiast ekipa z Sulęcina zajmowała przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Głogowianie mogli więc liczyć na kolejne zwycięstwo, jednak siatkarze STS Olimpii udowodnili, że potrafią walczyć i udanie zrewanżowali się za domową porażkę 2:3.

Już pierwsza odsłona pokazała, że goście z Sulęcina przyjechali do Głogowa po pełną pulę i nie zamierzają oddawać inicjatywy pomarańczowo-czarnym. Siatkarze STS Olimpii udanie weszli w to spotkanie, a swoją dobrą grą sprawili, że pierwszy set zakończył się ich zwycięstwem 25:21.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla głogowian. Zawodnicy trenera Krzysztofa Wójcika prowadzili 9:5, a później 14:10, jednak z czasem do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Zawodnicy STS Olimpii Sulęcin doprowadzili do wyrównania, a następnie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i zbliżali się do wygranej w drugim secie. Bardzo dobra końcówka tej partii w ich wykonaniu sprawiła, że po dwóch setach tablica świetlna wskazywała rezultat 2:0 dla podopiecznych Łukasza Chajca.

W trzecim secie lepiej zaczęli goście, ale w przeciwieństwie do poprzedniej partii, więcej powodów do zadowolenia mieli siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni przegrywali 18:19, ale lepsza gra w końcowych momentach sprawiła, że set zakończył się ich wygraną do 22.

Podbudowani zwycięstwem gospodarze ruszyli do ostrych ataków w kolejnej partii. Świetna gra sprawiła, że głogowianie prowadzili nawet 9:2, jednak mimo to nie wygrali tego seta! STS Olimpia zdecydowanie zdominowała rywalizację w tej odsłonie, wychodząc na prowadzenie 15:10. Goście zdobywali kolejne punkty i w pewnym momencie wygrywali już 20:14. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:15 na ich korzyść, a cały mecz rezultatem 3:1. – „Powinniśmy to spotkanie wygrać 3:0, ale w trzecim secie oddaliśmy inicjatywę w ręce rywali” – skomentował trener gości, Łukasz Chajec.

Kolejnym rywalem głogowian będą świetnie spisujący się ostatnio siatkarze KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy w miniony weekend wygrali w Oławie i zajmują obecnie 4. miejsce w ligowej tabeli. Mecz zostanie rozegrany na parkiecie w Zielonej Górze.