Konfeks Legnica rozpoczyna wiosnę na boiskach okręgówki

0
1301

W najbliższą sobotę piłkarze Konfeksu Legnica wznowią walkę o ligowe punkty na boiskach klasy okręgowej. Pierwszym przeciwnikiem legnickiego zespołu będzie trzeci od końca w tabeli Grom Gromadzyń-Wielowieś. Jutrzejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 15:00 na boisku przy ul. Grabskiego.

Rundę jesienną legnickiej klasy okręgowej zawodnicy Konfeksu zakończyli na 9. miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Andrzeja Kisiela wywalczyli w piętnastu spotkaniach 21 punktów i tracą jedenaście oczek do liderującej Sparty Grębocice. Ich najbliższy przeciwnik, Grom Gromadzyń-Wielowieś, zajmuje 14. lokatę i ma na swoim koncie 17 punktów. Pierwsze bezpośrednie starcie rozgrywano „na raty”. W pierwotnym terminie (15 sierpnia) mecz przerwano po 12 minutach z powodu burzy. W drugim terminie (2 września) udało się dokończyć, a ostateczny wynik tej rywalizacji to remis 2:2.

Jutrzejszy mecz zespół Konfeksu Legnica rozegra na boisku przy Zespole Szkół Budowlanych, ponieważ murawa na klubowym stadionie jest w fatalnym stanie. – „Z jednej strony to niedogodność, bo boisko to jest wąskie, więc gościom łatwiej będzie się bronić. Z drugiej będzie ono naszym atutem, bo przez całą zimę trenowaliśmy na sztucznej murawie. O wyniku zadecydują jednak umiejętności piłkarskie. A uważam, że te są po naszej stronie” – powiedział trener legniczan, Andrzej Kisiel.

W zimowej przerwie ekipa Konfeksu dokonała kilku zmian w kadrze. Z zespołem pożegnali się m.in. Dominik Plebaniak, Dorian Wach, Marcin Jechalik czy Rafał Lesiak. W ich miejsce klub pozyskał trzech zawodników – bramkarza Pawła Czarneckiego (Iskra Kochlice), obrońcę Mateusza Dominiaka (KS Legnickie Pole) oraz Konrada Milewskiego.

Faworytem jutrzejszej rywalizacji będą zawodnicy z Legnicy, jednak pierwsze kolejki po tak długiej przerwie często przynoszą niespodzianki. – „Jesteśmy dobrze przygotowani do rundy. Zespół minione dwa miesiące bardzo solidnie pracował. Liczę, że przełoży się to na wyniki” – skomentował opiekun Konfeksu Legnica. – „Lokata w środku tabeli nikogo z nas nie zadowala. Nasze miejsce jest w ligowej czołówce. Dlatego nie patrzymy się za siebie, tylko spoglądamy na górne rejony stawki” – dodał.

Po rozegraniu piętnastu spotkań taki sam dorobek punktowy jak podopieczni Andrzeja Kisiela mają też drużyny Kuźni Jawor (10. miejsce) oraz Odry Chobienia (8. miejsce). Do bezpośredniego starcia wspomnianych drużyn dojdzie na boisku w Jaworze.