Kolejne wyjazdowe zwycięstwo rezerw Chrobrego Głogów

0
1101

Drugi mecz z rzędu wygrali piłkarze czwartoligowego Chrobrego II Głogów, którzy w sobotę wywalczyli komplet punktów na boisku w Nowej Rudzie. Głogowianie, podobnie jak tydzień wcześniej, strzelili cztery bramki i po końcowym gwizdku mieli wielkie powody do radości. Pomarańczowo-czarni zajmują aktualnie ósme miejsce w ligowej tabeli.

Podopieczni Jarosława Helwiga rozpoczęli piłkarską wiosnę w świetnym stylu. Na początek głogowianie poradzili sobie na wyjeździe ze Zjednoczonymi Żarów, których pokonali 4:0. W minioną sobotę młodzi głogowianie udali się w kolejną delegację. Tym razem na drodze po kolejne ligowe punkty stanął Piast Nowa Ruda.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie w 21. minucie gry. Przed przerwą Chrobry II Głogów wyrównał za sprawą Macieja Rybaka i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 1:1. Kilka minut po zmianie stron znów zaatakowali zawodnicy Piasta. W 48. minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Ostatnie dwadzieścia minut meczu należało jednak do podopiecznych Jarosława Helwiga. W 70. minucie do remisu doprowadził Kamil Łętkowski i pomarańczowo-czarni wrócili do gry.

Kluczowe dla losów spotkania były ostatnie minuty. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Rybak, natomiast w doliczonym czasie gry wynik ustalił Kamil Łętkowski. Bramki tego duetu zapewniły więc głogowskim rezerwom kolejne zwycięstwo i pozwoliły dopisać trzy punkty do ligowej tabeli.

W chwili obecnej Chrobry II Głogów zajmuje 8. miejsce w tabeli dolnośląskiej IV ligi i ma w swoim dorobku 26 punktów. W najbliższy weekend pomarańczowo-czarni po raz kolejny zagrają w delegacji. 2 kwietnia zawodnicy Jarosława Helwiga pojadą na mecz z czwartą w tabeli Pogonią Oleśnica. Tydzień później głogowski zespół czeka wyjazd do Ząbkowic Śląskich, natomiast przed własną publicznością drużyna zaprezentuje się dopiero w weekend 16-17 kwietnia. Wówczas do naszego miasta przyjedzie GKS Kobierzyce.

Liderem rozgrywek jest Olimpia Kowary z dorobkiem 49 punktów. Drugie miejsce zajmuje Sokół Wielka Lipa (45), natomiast podium zamyka Orkan Szczedrzykowice (37). Awans uzyska najlepsza drużyna w tabeli.

Piast Nowa Ruda – Chrobry II Głogów 2:4 (1:1)