KS KGHM Zanam Polkowice wygrywa w Świdnicy

0
1155

Święta w fotelu lidera spędzają piłkarze trzecioligowego KS KGHM Zanam Polkowice. Podopieczni Jarosława Pedryca pokonali w sobotę na wyjeździe Polonię-Stal Świdnica i utrzymali przodownictwo w ligowej tabeli. Bramka dająca polkowiczanom trzy punkty padła w doliczonym czasie gry po strzale Mariusza Szuszkiewicza.

Spotkanie w Świdnicy rozegrano w trudnych warunkach. Przed meczem padał deszcz, co sprawiło, że boisko było grząskie i stwarzało problemy zawodnikom obu zespołów. Pierwsza połowa meczu nie należała do widowiskowych. Gra toczyła się głównie w środkowych rejonach, a jedyną dogodną okazję dla polkowiczan stworzył Kamil Hempel. Do przerwy żadna z drużyn nie pokonała bramkarza rywala i oba zespoły zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron gra nieco się ożywiła i więcej działo się pod polami karnymi. Przez dłuższy czas nadal utrzymywał się jednak bezbramkowy remis. Sytuacja zmieniła się w 77. minucie. Świdniczanie dobrze rozegrali stały fragment gry, a futbolówkę do bramki KS KGHM Zanam Polkowice wpakował Grzegorz Borowy. Podopieczni Jarosława Pedryca mieli wówczas na odrobienie strat nieco ponad trzynaście minut.

Kolejny gol padł zaledwie trzy minuty później. Bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Magdziak i polkowiczanie wrócili do gry. Jeszcze większa radość w obozie gości zapanowała w 92. minucie spotkania. Futbolówkę w środkowych rejonach boiska przejął Maciej Bancewicz, dograł do Karola Fryzowicza, a ten dośrodkował do nadbiegającego Mariusza Szuszkiewicza. Napastnikowi drużyny z Polkowic nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do bramki świdniczan. Komplet punktów powędrował więc na konto podopiecznych trenera Pedryca.

– „Zwycięstwo w doliczonym czasie gry smakuje podwójnie. Wracamy na święta szczęśliwi z wyniku i pozycji lidera” – powiedział po meczu opiekun KS KGHM Zanam Polkowice.

Kolejnym przeciwnikiem polkowickiej drużyny będą Budowlani Lubsko (2 kwietnia, godz. 16:00). Po rozegraniu 22 spotkań zawodnicy Jarosława Pedryca mają na swoim koncie 49 punktów. Drugi w tabeli Górnik Wałbrzych traci jeden punkt, ale ma też jeden mecz do rozegrania więcej. Podium zamyka Miedź II Legnica z dorobkiem 44 oczek. Do zakończenia sezonu pozostało jeszcze dwanaście kolejek.

Polonia-Stal Świdnica – KGHM ZANAM Polkowice 1:2 (0:0)
Bramki: Grzegorz Borowy 77 – Mateusz Magdziak 80, Mariusz Szuszkiewicz 92

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Magdziak, Sworacki, Kasiński, Dziedzina, Karmelita, Galas, Szuszkiewicz, Bancewicz, Fryzowicz, Hempel (72. Karpiński).