KGHM Zagłębie Lubin remisuje na stadionie Legii Warszawa

0
1194

Remisem 2:2 zakończył się piątkowy mecz 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a KGHM Zagłębiem Lubin. „Miedziowi” prowadzili do przerwy po trafieniach Krzysztofa Piątka i Michala Papadopulosa, jednak gospodarze zdołali odrobić punkty i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin mecz z wicemistrzem Polski rozpoczęli od mocnego uderzenia. Podopieczni Piotra Stokowca nie przestraszyli się utytułowanego rywala i od pierwszych minut dążyli do objęcia prowadzenia. W 14. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Piątek. Zawodnik „Miedziowych” ograł Igora Lewczuka i uderzył na bramkę Dusana Kuciaka, jednak tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Powodzeniem zakończyła się natomiast kolejna akcja utalentowanego gracza. W 17. minucie nie najlepiej zachowała się defensywa legionistów. Najpierw bezskutecznie wybijał Bartosz Bereszyński, a chwilę później fatalnie zachował się debiutujący w barwach Legii Warszawa Stojan Vranjes. 20-letni napastnik KGHM Zagłębia Lubin wykorzystał niefrasobliwość stołecznych i skierował piłkę do bramki. „Miedziowi” prowadzili 1:0.

Jeszcze przed przerwą lubinianie zdołali podwyższyć stan rywalizacji. Ponownie nie popisał się Stojan Vranjes, który tym razem nie upilnował Michala Papadopulosa. Czeski napastnik KGHM Zagłębia Lubin urwał się spod opieki legionisty i celną główką pokonał Dusana Kuciaka. Podopieczni Piotra Stokowca schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie gospodarze grali ambitniej i starali się odrobić stratę. Dodatkowo błędy zaczęła popełniać obrona lubińskiej drużyny, która nie grała już tak pewnie jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. W 69. minucie dośrodkowywał Bartosz Bereszyński, a akcję zamykał Ivan Trickovski. Macedoński gracz wykonał swoje zadanie w 100% i Legia Warszawa zaczęła odrabiać straty. Pięć minut później mecz zaczynał się od nowa. Swój strzelecki instynkt pokazał Nemanja Nikolić, który opanował futbolówkę w polu karnym i nie dał szans Konradowi Forencowi na skuteczną interwencję.

W końcowych minutach lubinianie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale uderzenie Łukasza Piątka wybronił Dusan Kuciak. Wynik meczu nie uległ już zmianie i mecz Legii Warszawa z KGHM Zagłębiem Lubin zakończył się remisem.

Legia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin 2:2 (0:2)

Bramki: Ivan Trickovski (69), Nemanja Nikolić (74) – Krzysztof Piątek (17), Michal Papadopulos (35)

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Bartosz Bereszyński, Igor Lewczuk, Stojan Vranjes, Tomasz Brzyski – Guilherme, Dominik Furman, Tomasz Jodłowiec (35 Rafał Makowski), Ondrej Duda (72 Arkadiusz Piech), Michał Kucharczyk (56 Ivan Trickovski) – Nemanja Nikolić

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra – Krzysztof Janus, Jakub Tosik, Jarosław Kubicki, Krzysztof Piątek (74 Łukasz Piątek), Łukasz Janoszka (79 Arkadiusz Woźniak) – Michal Papadopulos (89 Eryk Sobków).

Żółte kartki: Vranjes, Kucharczyk – Papadopulos, K.Piątek, Tosik
Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 14 798