Każda passa ma swój koniec. SPS Chrobry – Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:3

0
812

Licznik odliczający dni od ostatniej domowej porażki siatkarzy SPS Chrobrego Głogów, został dziś wyzerowany. Pomarańczowo-czarni polegli w meczu na szczycie drugoligowej grupy IV z MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:3. Każdy z setów był wyrównany, ale pełna pula powędrowała do gości.

Przed SPS Chrobrym Głogów było naprawdę trudne zadanie. MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych to główny faworyt do zwycięstwa grupy, a do naszego miasta przyjeżdżał jako lider rozgrywek. Nic więc dziwnego, że podopieczni Dominika Walencieja musieli zagrać na maksimum swoich umiejętności, by wygrać i być może awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Mimo dzielnej walki, sztuka ta nie powiodła się.

Wałbrzyszanie przyjechali do Głogowa po pełną pulę i cel ten zrealizowali. Pierwszy set był bardzo zacięty i można było zauważyć, że grają dwie najlepsze drużyny w lidze. Ostatecznie MKS wygrał premierową partię 25:22, ale pomarańczowo-czarni postawili bardzo trudne warunki gościom.

W drugim secie nadal toczyła się zacięta walka o każdy punkt. Znów przewaga wałbrzyszan nie była duża, ale to jednak do nich powędrowała wygrana w drugiej odsłonie. Zawodnicy trenera Walencieja zagrali bardzo ambitnie, jednak goście zwyciężyli 25:23.

Trzecia partia to ogromne emocje oraz walka jeszcze większa niż w poprzednich setach. Głogowianie zdobyli w tym secie aż 29 punktów, ale to nie starczyło do wygranej. To pokazuje, że na parkiecie spotkały się dwa kapitalne zespoły. Wygrać mógł jednak tylko jeden z nich i po trzysetowym starciu triumfował MKS Aqua-Zdrój.

Porażkę SPS Chrobrego wykorzystała Astra Nowa Sól. Lubuski zespół pokonał 3:0 MUKS Ziemię Milicką Milicz i awansował na pozycję wicelidera rozgrywek. Strata pomarańczowo-czarnych do pierwszych wałbrzyszan wynosi już 6 punktów.

Kolejne spotkania zaplanowano na 15 grudnia. SPS pojedzie na derby do Legnicy.

SPS Chrobry Głogów – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 0:3 (22:25, 23:25, 29:31)

1. kolejka: 08-12-2018