Polegli w Piotrkowie Trybunalskim

0
930

Bez punktów wrócili z Piotrkowa Trybunalskiego szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przegrali wyjazdowe spotkanie 27:30. O rezultacie meczu zadecydowały końcowe minuty. W nich lepiej zagrali gospodarze i to oni dopisali do swojego konta trzy oczka.

Obie drużyny wyszły na parkiet niezwykle zdeterminowane i było to widać w ich poczynaniach. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki. Żadna ze stron nie odskoczyła rywalowi na kilka bramek. W drużynie SPR Chrobrego Głogów szczególnie dobrze spisywał się Stanisław Makowiejew, którego rzuty często lądowały w bramce gospodarzy.

Losy pierwszej połowy spotkania przesądziła końcówka. Jeszcze do 27. minuty utrzymywał się remis. W ostatnich 180 sekundach szczypiorniści Piotrkowianina wzięli jednak sprawy w swoje ręce. Dwa skuteczne rzuty pozwoliły im schodzić do szatni z przewagą dwóch bramek.

Choć drugą część lepiej rozpoczęli miejscowi, SPR Chrobry zdołał odrobić straty. Dziewiętnaście minut przed końcową syreną tablica wskazywała wynik 19:19. Wiadomo było, że walka na parkiecie będzie niezwykle zacięta do samego końca. I tak też było. Ostatnie minuty lepiej rozegrali jednak gospodarze z Piotrkowa Trybunalskiego. Po raz kolejny złapali oni wiatr w żagle w decydującym momencie. Ostatecznie głogowianie przegrali wyjazdowe spotkanie 27:30.

Dzięki wygranej Piotrkowianin wskoczył na siódme miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Głogowianie są aktualnie na ósmej pozycji. Szansa na poprawę nadejdzie w nowym roku kalendarzowym.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Chrobry Głogów 30:27 (15:13)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 4, Urbański, Woynowski, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak, Swat 5/4, Nastaj 2, Surosz 4, Andreou 1, Pożarek 1, Sobut 5, Mastalerz, Pacześny 3.
Trener: Dmytro Zinchuk
Rzuty karne: 4/4
Kary: 8 min (Nastaj – 2 min., Pacześny – 2 min., Kaźmierczak – 4 min.)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Wawrzyniak 1, Sadowski 2, Warmijak, Klinger 2/1, Tylutki, Babicz 4, Biegaj 2, Orpik 7, Bartczak 2/1, Makowiejew 7, Czapla, Kubała, Rydz.
Trener: Jarosław Cieślikowski
Rzuty karne: 2/3
Kary: 12 min (Orpik – 4 min., Tylutki – 4 min., Warmijak – 2 min., Bartczak – 2 min.)

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice). Widzów: 900