Jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem?

0
1207
2013-11-17-jak zabezpieczyc-dzialke-przed-wlamaniem-01-

Komenda Powiatowa Policji w Głogowie, organizuje debatę społeczną na temat bezpieczeństwa ogrodów działkowych. Spotkanie odbędzie się 19 listopada w sali Ogrodu Działkowego POD “Konwalia”. Działkowicze wraz z głogowską policją będą wspólnie zastanawiać się jak przeciwdziałać kradzieżom i niszczeniu mienia na ogrodach działkowych.

Włamania na ogródki działkowe, to często występujące przestępstwo na terenie powiatu głogowskiego. Zwłaszcza w okresie zimowym, nie odwiedzane przez właścicieli działki, są łatwym łupem dla złodziei. Często występującym zjawiskiem są też włamania dokonywane przez osoby bezdomne, które zimą szukają schronienia i noclegu.

Komendant Powiatowy Policji w Głogowie jest organizatorem debaty społecznej, poświęconej problematyce bezpieczeństwa ogrodów działkowych na terenie powiatu głogowskiego.

“Zapraszamy do dyskusji o problemach nurtujących działkowców oraz o propozycjach wspólnych działań dotyczących przeciwdziałania: niszczeniu mienia, kradzieżom i innym zachowaniom utrudniającym życie działkowcom. Liczymy też na inicjatywy pomagające w rozwiązywaniu lokalnych problemów” – mówi Bogusław Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

W trakcie debaty przewidziano wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji na temat stanu bezpieczeństwa na terenie ogrodów działkowych. Następnie działkowicze, podczas dyskusji, będą mogli zgłaszać swoje wnioski .

Spotkanie odbędzie się, w najbliższy wtorek, 19 listopada, o godz. 16.00 w sali Ogrodu Działkowego POD„Konwalia” przy ulicy Kościuszki w Głogowie.

“Celem tego spotkania jest wymiana opinii oraz wypracowanie wspólnych działań na rzecz poprawy porządku publicznego oraz poczucia bezpieczeństwa działkowców na terenie powiatu głogowskiego”– dodaje Kaleta.

Karą za kradzież z włamaniem jest pozbawienie wolności na okres nawet do 10 lat.

Jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem:

1) Na działce nie powinniśmy pozostawiać wartościowych przedmiotów podczas naszej nieobecności. Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy, cenniejszej biżuterii, akcji i obligacji jest bank. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte precjoza i pieniądze w różnego rodzaju bieliźniarkach, torebkach po cukrze, czy też za obrazami.

2) Nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką. Zabezpieczmy należycie drzwi i okna w swoim domku, załóżmy dobre zamki.

3) Współdziałajmy zawsze z sąsiadami. Zwracajmy uwagę także na ich domek. Podczas ich nieobecności interesujmy się ludźmi kręcącymi się w pobliżu ich działki. Zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli lub sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.