Historyczne zwycięstwo Euromaster-a w ekstraklasie!

0
1341

Długo czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo Euromaster-a Chrobry Głogów w futsalowej ekstraklasie. Wczoraj (03.11.2013r), podopieczni trenera Tomasza Trznadla, pokonali we własnej hali, wicemistrza polski – Red Devils Chojnice 5-2, tym samym odnotowując swój pierwszy, ekstraklasowy triumf w historii. Po sześciu kolejkach, z dorobkiem sześciu punktów,  głogowianie zajmują 9 pozycję  w lidze. W najbliższy czwartek zmierzą się w Szczecinie z tamtejszą Pogonią.

Pewne trzy punkty.

Od początku spotkania, głogowianie wyszli mocno skoncentrowani i już w pierwszych minutach wypracowali sobie wyraźną przewagę na parkiecie. Do przerwy 4-0 sprawiało wrażenie jednostronnej rywalizacji – Zasłużone i w pełni przekonujące zwycięstwo, które jest dla nas potrzebne jak tlen do życia. Mieliśmy na sobie przysłowiowy bagaż psychiczny, który wciąż na nas ciążył. W żadnym,  z poprzednich spotkań, nie byliśmy zespołem słabszym. Niestety, zawsze brakowało nam skuteczności i odrobiny szczęścia. Dzisiejsze spotkanie, od początku ułożyło się na naszą korzyść. Przede wszystkim trzymaliśmy się założeń taktycznych, które jak się okazało były kluczem do zwycięstwa. W drugiej połowie, przy wyniku 4-0 musieliśmy się cofnąć i czekać na swoje szanse w kontrataku. Na szczęście nie odpuściliśmy do końca i pewnie wygraliśmy to spotkanie – komentował Tomasz Trznadel, szkoleniowiec głogowskiej ekipy – Graliśmy dobrze, konsekwentnie, przede wszystkim w obronie. Mam nadzieję, że to zwycięstwo pozwoli nam uwierzyć w siebie i od teraz nasze wyniki będą coraz lepsze – dodał Piotr Pietruszko, zawodnik Euromaster-a Głogów.

EUROMASTER CHROBRY GŁOGÓW – RED DEVILLS CHOJNICE 5-2 (4-0)
5-2 Gołuński (31)

EUROMASTER CHROBRY: Długosz – Trznadel, Urbaniak, Pietruszko, Niedźwiedź, Szala, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, M. Łużny, P. Łużny, Koryciński, Biały, Plewko, Wójtowicz.

RED DEVILS: Sobański – Jączkowski, Rodowicz, Wojciechowski, Błaszczyk, Kolesnik, Gołuński, Jedliński, Kończalski, Kartuszyński, Solecki, Kaźmierczak.

Głogowianie, mają na swoim koncie dwie porażki, trzy remisy i jedno zwycięstwo.Z dorobkiem 6 punktów plasują się w tabeli na 9 pozycji.