Gimnazjum Dwujęzyczne zaprasza do nauki

0
1051
Foto: Redakcja

W ostatnim czasie sporo mówiło się o nowym pomyśle Zarządu Powiatu Głogowskiego, który zakładał założenie Gimnazjum Dwujęzycznego przy I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie. Pomysł ten okazał się kontrowersyjny i znalazł zarówno wielu przeciwników jak i wielu zwolenników. Ostatecznie na ostatniej sesji Rady Powiatu (27 lutego) radni przegłosowali pomysł utworzenia Gimnazjum Dwujęzycznego. Placówka ruszy ze swoją działalnością już od września tego roku. Zaś teraz trwa rekrutacja do szkoły. Młodzież, która chciałaby uczęszczać do takiego gimnazjum powinna złożyć podanie do 25 marca.

Gimnazjum Dwujęzyczne to pierwsza tego typu szkoła na terenie Powiatu Głogowskiego. Szkoła powstanie w budynku I Liceum Ogólnokształcącego i razem z nim stworzy Zespół Szkół Ogólnokształcących, a pierwsi uczniowie przekroczą jej próg już we wrześniu tego roku. Właśnie trwa nabór do Gimnazjum Dwujęzycznego w Głogowie. W tym roku otworzy się jedna – 25 osobowa klasa. Placówka w ramach nauki w Gimnazjum Dwujęzycznego zapewnia gimnazjalistom między innymi: sześć godzin nauki języka angielskiego, zajęcia z native speakerem, autorskie programy nauczania z matematyki i geografii w języku angielskim, zajęcia pozalekcyjne – koła przedmiotowe, liga naukowa, mecze matematyczne i sportowe, koła językowe – francuski, rosyjski, włoski, hiszpański, a nawet japoński oraz zajęcia artystyczne – taneczne, plastyczne, fotograficzne, wokalno-muzyczne. Gimnazjaliści będą mieli także okazje do uczestniczenia zajęciach laboratoryjnych z fizyki, biologii i chemii, w wymianach międzynarodowych. W placówce funkcjonować będzie także karta szkolna projektu pod nazwą “Bezpieczna Szkoła”, a każdy uczeń będzie miał do swojej dyspozycji szafkę i sieć Wi-Fi. Rodzice zaś będą mogli korzystać z systemu Libertus, czyli elektronicznego dziennika.

Osoby, które chciałyby uczyć się w takiej placówce (nie tylko mieszkańcy Głogowa oraz Powiatu Głogowskiego) powinny złożyć podanie w sekretariacie I Liceum Ogólnokształcącego do 25 marca do godziny 18.00. Formularz dostępny jest do pobrania na stronie www.gimglogow.pl. Do podania należy dołączyć oryginał świadectwa z klasy piątej oraz oceny za pierwszy semestr klasy szóstej. Następnie kandydaci na ucznia będą musieli przejść test z języka angielskiego. Test ten odbędzie się 27 marca o godzinie 16.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie głogowskiej “jedynki”, pod numerem telefonu: 76 834 21 38 oraz na stronie www.gimglogowa.pl.