MKS Polkowice ogrywa MUKS Poznań przed startem TBLK

0
1101

Koszykarki MKS-u Polkowice wygrały dwa mecze kontrolne z MUKS-em Poznań i są gotowe na inaugurację rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego poradziły sobie w dwumeczu z ligowym rywalem bez większych problemów i w dobrych nastrojach wyjdą na ligowy parkiet, na którym zmierzą się ze Ślęzą Wrocław. Pierwszy mecz o punkty już w sobotę (19 września).

Pierwszy mecz kontrolny pomiędzy MKS-em Polkowice a MUKS-em Poznań rozegrano w stolicy Wielkopolski. Zawodniczki Wojciecha Downara-Zapolskiego dobrze weszły w to spotkanie i wygrały pierwszą kwartę trzema punktami. W drugiej serii powiększyły swoją przewagę, natomiast w kolejnej części znacznie odskoczyły rywalkom, dzięki czemu prowadziły 50:32. W ostatniej kwarcie koszykarki z Polkowic nadal kontrolowały przebieg boiskowej rywalizacji i ostatecznie wygrały 67:44. Najskuteczniejsza w ekipie „Pomarańczowych” była Nicole C Michael, która rzuciła 25 punktów. Amerykańska skrzydłowa zasiliła kadrę polkowiczanek w letnim okresie przygotowawczym, kiedy opuściła francuską Tuluzę.

MUKS Poznań – MKS Polkowice 44:67 (16:19, 8:11, 8:20, 12:17).
Punkty: Michael 25, Stankiewicz 11, Nowacka 7, Żukowska 6, Gala 5, Bojović 5, Majewska 4, Kaczmarska 4.

Dzień później, w Polkowicach, obie drużyny wyszły na parkiet po raz drugi. Podobnie jak w przypadku pierwszego starcia, koszykarki MKS-u od początku zdominowały wydarzenia na boisku i już po pierwszej kwarcie prowadziły trzynastoma punktami. Dwie kolejne partie należały już do zdecydowanie bardziej wyrównanych. Druga zakończyła się wygraną polkowiczanek 22:20, natomiast w trzeciej lepsze były zawodniczki z Poznania, które wygrały 16:14. W ostatniej części meczu podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego powróciły jednak na właściwe tory i wygrały 16:11, a całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 75:57.

Ponownie najskuteczniejsza w ekipie „Pomarańczowych” była 28-letnia Nicole C Michael, która tym razem rzuciła 18 punktów. Dwucyfrowy wynik padł również łupem Eweliny Gali oraz Pauliny Żukowskiej, które dorzuciły kolejno 11 oraz 10 punktów.

MKS Polkowice – MUKS Poznań 75:57 (23:10, 22:20, 14:16, 16:11)
Punkty: Michael 18, Gala 11, Żukowska 10, Majewska 8, Nowacka 7, Stankiewicz 7, McKenith 6, Bojović 6, Bucyk 2, Kaczmarska 0, Fura 0.

Już za dwa dni zawodniczki MKS-u Polkowice staną do walki o punkty Tauron Basket Ligi Kobiet. Na początek rywalkami podopiecznych trenera Wojciecha Downara-Zapolskiego będzie Ślęza Wrocław. Cztery dni później „Pomarańczowe” czeka wyjazdowa konfrontacja z Energą Toruń, natomiast przed własną publicznością zaprezentują się 26 września w meczu AZS-em UMCS Lublin.