Absolwenci UJW nieźle zarabiają wg „Rz”

0
4239

Absolwenci mechatroniki UJW wśród najlepiej zarabiających po ukończeniu studiów wg „Rzeczpospolitej”.

Najwięcej zarabiają informatycy, a doświadczenie zdobyte podczas studiów podwyższa ich zarobki o prawie 60 procent – pisze „Rzeczpospolita”.

Prawie 10 tysięcy złotych na miesiąc zarabiają informatycy. To najwyższe średnie wynagrodzenie, jakie uzyskali absolwenci z rocznika 2017 w pierwszym roku swojej pracy – wynika z najnowszej, czwartej edycji badania ekonomicznych losów absolwentów, czyli ELA.

Nie tylko informatycy mogą jednak liczyć na wysokie zarobki zaraz po studiach. Dziennik wskazuje, że atrakcyjne wynagrodzenie dostają też absolwenci górnictwa i geologii, mechatroniki Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, inżynierii środowiskowej czy energetyki. „Tu średnie zarobki sięgają ponad 7 tys. zł brutto na miesiąc” – pisze „Rz”.

Jeśli natomiast chodzi o kierunki humanistyczne, to na najwyższe zarobki liczyć mogą osoby, które ukończyły filologię germańską, niderlandzką czy szwedzką, jak i socjologowie (ok. 7,3 tys. zł brutto).

Najgorzej zarabiają natomiast humaniści kończący studia związane ze sztuką.

Jak wskazuje „Rz”, analiza Polskiego Instytutu Ekonomicznego pokazuje, że wpływ na zarobki ma również doświadczenie zdobyte podczas nauki. „Nic więc dziwnego, że liczba pracujących studentów rośnie” – czytamy.

Za: „Rzeczpospolita”, 21 lipca 2019.

UJW.PL