Fortuna Obora- Gwardia Białołęka 1-5

0
987

W niedzielne deszczowe przedpołudnie gospodarze z Obory podejmowali drużynę z Gwardii Białołęka, która jest aktualnym wiceliderem grupy I legnickiej w kl. A. Od samego początku było widać dużą przewagę gości, którzy swoją dominację na boisku przypieczętowali bramką już w 7. minucie meczu.

Zdobywcą gola okazał się Robert Szeremeta (nr 69), który po długim podaniu, pięknym strzałem z pola karnego pokonał golkipera gospodarzy. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gości, którzy pomimo zdecydowanej przewagi i kilku dogodnych sytuacji nie mogli pokonać świetnie dysponowanego bramkarza z Obory. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla Gwardii są kwestią czasu, nastąpił przełom. Szybka kontra i gol, z którego cieszył się Mariusz Kulicki((nr17) ustanawiając wynik pierwszej połowy meczu na 1:1.

Druga połowa to niestety coraz większa dominacja gości. Wyraźnie można było zaobserwować zdecydowanie lepsze wyszkolenie techniczne zawodników oraz ich szybkość, które były widoczne szczególnie przeprowadzanych kontratakach. W 55’ meczu goście popisują się trójkową akcją, w wyniku której po dośrodkowaniu ze skrzydła efektownym strzałem z główki wykończył ją Robert Szeremeta zdobywając swoją druga bramkę. Trzy minuty później Kacper Gil (nr 9), po koronkowej akcji w polu karnym zdobywa 3. bramkę. W dalszej części meczu, rozluźnieni i pewni siebie goście totalnie zepchnęli gospodarzy do defensywy, czego efektem były kolejne bramki, które gospodarze stracili w 70’ i 73’, a ich strzelcami okazali się odpowiednio Marcel Szymański (nr 19) i Maciej Ćwik.

Mecz zakończył się wynikiem 1:5 i był bardzo ciekawym widowiskiem sportowym, rozgrywanym w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzono konkurs rzutów karnych, który wygrał Grzegorz Duda z Czerńca otrzymując w nagrodę piłkę nożną. MVP meczu został Paweł Dżugaj z Fortuny Obora.