Euromaster w ekstraklasie!

0
1010

Przejdź do Galerii Zdjęć!

Piękne chwile przeżyli piłkarze halowi Euromastera Głogów w miniony weekend. Rozpoczęli od sobotniego zwycięstwa nad KS-em Gniezno, które pozwoliło przedłużyć rywalizację o awans do futsalowej ekstraklasy. W niedzielę na hali widowiskowo-sportowej wrzało od pierwszych minut, na trybunach pojawił się komplet publiczności, a głogowscy piłkarze nie zawiedli i zasłużenie wywalczyli sobie awans do elity halowej piłki nożnej w naszym kraju. Za rok Euromaster zagra w ekstraklasie!

Decydujące starcie o promocję do ekstraklasy rozpoczęło się podobnie jak dzień wcześniej Już w 3 minucie bramkę otwierającą wynik, po doskonałej zespołowej akcji strzelił Piotr Pietruszko. Efektowna i efektywna akcja pobudziła licznie zgromadzoną publikę do aktywnego uczestnictwa w tym jakże ważnym dla wszystkich spotkaniu. Radość nie trwała jednak długo. Dwie minuty później błąd w kryciu naszego zespołu bezlitośnie wykorzystali goście, doprowadzając do remisu. I to był w zasadzie jedyny rażący błąd głogowskiego zespołu w pierwszej połowie. Na bramkę gości w 8 minucie, piękną indywidualną akcją i bramką odpowiedział Sebastian Szala. Minutę później na 3-1 dla głogowian podwyższył Tomasz Urbaniak. W tym momencie hala widowiskowo-sportowa w Głogowie oszalała. Niewielu spodziewało się tak fantastycznego początku tego spotkania. Goście długo nie potrafili otrząsnąć się z takiego obrotu sprawy i nawet w stuprocentowych sytuacjach nie zdołali trafić do pustej bramki gospodarzy. Głogowianie dowieźli wynik do przerwy i z dużą radością, choć także lekkim niedowierzaniem, udali się na przerwę.

Komplet publiczności (statystyki podają 300 osób, choć nie liczyliśmy, to z pewnością stwierdzamy, że było ich więcej) z niecierpliwością wyczekiwał drugiej części tego meczu. Podopieczni trenera Tomasza Trznadla z dużą koncentracją wychodzili na parkiet po przerwie. Widać było dużą mobilizację i wolę walki tego zespołu, co przełożyło się na wydarzenia na polu gry. Od początku drugiej części przy piłce długo utrzymywali się goście, którzy ze względu na wynik musieli zdecydowanie zaatakować bramkę rywala. Jednak próby ogrania szczelnej defensywy głogowskiego zespołu kończyły się na łatwych stratach. Czas działał na korzyść gospodarzy a goście z minuty na minutę grali coraz bardziej szarpaną piłkę. W 36 minucie spotkania, kropkę nad i postawił Piotr Pietruszko, który po przechwycie na własnej połowie oddał celny strzał do pustej bramki. W tym momencie wszystko było już jasne, a publiczność ostatnie minuty oglądała na stojąco. Pełna kontrola i doskonała gra przez całe spotkanie pozwoliła zdominować rywala i wywalczyć historyczny awans piłkarzy halowych do ekstraklasy!

Po końcowym gwizdku sędziego emocje eksplodowały, szampan wystrzelił, a głogowscy sympatycy wspólnie z piłkarzami świętowali historyczny moment w głogowskim sporcie. Któż mógł się spodziewać tak dobrego sezonu beniaminka z Głogowa? My wiemy. Trener, zespół oraz cała otoczka związana z Euromasterem głęboko wierzyła w cel, który trener Tomasz Trznadel założył sobie przed sezonem.

O tym już wkrótce na łamach naszego portalu

Euromaster Głogów – KS Gniezno 4-1 (3-1)

3′, 36″ – Pietruszko