Chrobry wygrał w Stargardzie i umocnił się na pozycji lidera!

0
1258

Dwie godziny temu zakończyło się spotkanie Chrobrego Głogów z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Dwie bramki Łukasza Szczepaniaka dały podopiecznych trenera Ireneusza Mamrota zwycięstwo na ciężkim terenie w Stargardzie Szczecińskim. Trzy punkty, przynajmniej do środowego pojedynku derbowego pozwolą “spać spokojnie” . I choć rywale nie pogubili punktów, to dzięki dzisiejszej zdobyczy głogowianie wciąż mają 3 punkty przewagi nad wiceliderem, a 5 nad miejscem trzecim.

Pierwsza część spotkania, to duża przewaga pomarańczowo-czarnych, którzy przez pełne 45 minut skutecznie utrzymywali się przy piłce. Goście od pierwszych minut ustawieni mocno defensywnie, cierpliwie czekając na swoje szanse w kontrataku. Od początku widoczna determinacja obu zespołów i chęć ugrania punktów na własną korzyść. Żadna ze stron nie zamierzała się mocniej odkryć i narażać na stratę bramkową. Ta część gry toczyła się w środkowej części boiska.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie. Od 46 minuty, głogowianie postanowili szukać szczęścia w kontrataku. Szybkość naszych piłkarzy została by wykorzystana, gdyby nie częste spalone, których w tym spotkaniu, w dobrych sytuacjach głogowianie mieli kilka. Właśnie w ten sposób głogowianie zdobyli swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Po stracie piłki przez gości w 62 minucie Szałek bez chwili namysłu dośrodkował ją w pole karne, gdzie wrzutkę na bramkę zamienił Łukasz Szczepaniak, który tym samym zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny w poprzednim spotkaniu. Dziesięć minut później, po kolejnym kontrataku i fatalnym błędzie bramkarza rywali ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 2-0. Głogowianie w takich sytuacjach nie zwykli tracić bramek i po raz kolejny dowieźli cenne zwycięstwo do końca.

BŁĘKITNI STARGARD SZCZECIŃSKI – CHROBRY GŁOGÓW 0-2 (0-0)

0-1 Szczepaniak (62)

0-2 szczepaniak (73)

BŁĘKITNI: Ufnal – Kosakiewicz (od 88. min Więcek), Pustelnik, Wojtasik, Poczobut, Fadecki, Wawszczyk, Liśkiewicz, Gutowski (od 77. min Zdunek), Gajda, Magnuski (od 64. min. Flis).

CHROBRY: Skrzyniarz – Michalec (od 1. min. Ziemniak), Ilków-Gołąb, Szałek, Samiec, Hałambiec, Ulatowski, Baraniak (od 66. min. Ciechański), Danielak, Sędziak (od. 80. min Damyanov), Szczepaniak (od 74. min Pieczara).